TURGAY YILMAZ; “GÖLPAZARI’NIN SAĞLIK SORUNLARI ACİL ÇÖZÜM BEKLİYOR”

TURGAY YILMAZ; “GÖLPAZARI’NIN SAĞLIK SORUNLARI ACİL ÇÖZÜM BEKLİYOR”

Yılmaz açıklamasında Gölpazarı’nda yaşanan sağlık sorunlarına dikkat çekerek, yetkililerden özellikle Ak parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’in konuyu Ankara’daki yetkililere iletmesi gerektiğini belirtti. Turgay hoca yaptığı açıklamasında Gölpazarı’nın sağlık sorunlarının sıkıntı içerisinde olduğunu, acil çözüm beklediğini belirterek; “Hastanenin hasta tedavilerindeki Bilecik’e sevk usulleri vatandaşın canını sıkıyor” ifadelerini kullandı. CHP Gölpazarı İl Genel Meclis üyesi Turgay Yılmaz şunları aktardı:

“BİLECİK DEVLET HASTANESİNE GÖNDERİLMESİNİ TALEP EDİYORUZ”

Gölpazarı’nın sağlık sorunları sıkıntı içerisinde, acil çözüm bekliyor. Hastanenin hasta tedavilerindeki Bilecik’e sevk usulleri vatandaşın canını sıkıyor. Acil hastalarımız hastaneye geldiğinde eğer sevki gerekiyorsa uzun süre Gölpazarı’nda hastanede bekletiliyor, daha sonra Bilecik’e sevki yapılıyor. Ama arada geçen zaman hastanın can kaybına sebep de olabilir diye düşünüyorum. Bu konuda biz çözüm yolu olarak Gölpazarı’ndan gidecek hastalarımızı fazla bekletilmeden Bilecik Devlet Hastanesine gönderilmesini talep ediyoruz.

“GÖLPAZARI'NDA BEKLETMEKLE SORUN ÇÖZÜLMÜYOR”

Bir örnek vereyim. 2 gün önce bir iş kazası oluşuyor. Bir vatandaşımızın, çalışan işçi kardeşlerimizden bir tanesinin bacağı kopuyor. Bir derisi tutuyor sadece. Bu hastanın cerrahi müdahale yapılması Gölpazarı’nda imkansız ve bunun acilen ilk yardımı dahi ambulans’ta yapılarak Bilecik’e yetiştirilmesi gerekiyor. Çünkü belki de hasta kan kaybından ölebilir de. Bunu kurtarabilmek, Gölpazarı’nda bekletmekle sorun çözülmüyor. Eğer bekletilecekse Bilecik’te bekletilsin. Başında Operatör Doktorları var, cerrah doktorlar var, imkanlar var ama Gölpazarı’nda bu olanaklar yok. Tıbbi müdahale yapılıncıya kadar hastalarımız ilçe hastanemizde bekletiliyorlar. Sevk yapılacak hastalar bile Bilecik Devlet hastanesinden gerekli onay gelmeyince sevk edilmiyor.

“BÖYLE ACİL HASTALARI İÇERİ ALMALARI GEREKİYOR”

Bir de çok acil konularda Bilecik Devlet Hastanesinin böyle ağır yaralanmalarda bacak, kol kopma gibi veya ağır kalp krizi, Trafik kazaları gibi  konularda Bilecik’te hastanede boş yerleri olması lazım. Üç, beş tane yatağın boş olup böyle acil hastaları içeri almaları gerektiği inancındayım. Bu sıkıntıyı dile getirmek için buraya geldim.

“HANİ SAĞLIKTA ÇAĞ ATLAMIŞTIK?”

Hastane kabul etmeden, Bilecik doktoru onay vermeden Gölpazarı ambulansı gidemiyor, buraya getiremiyorlar. Dolayısıyla hastayı bekletmek zorunda kalıyorlar. Bacağı kopan hastaya Konya hastanesinde yer bulunmuş. Ne kadar ağır bir şey bu. Hani sağlıkta çağ atlamıştık? Her şey kolay olmuştu, bütün hastaneler, özel hastane refahı sağlığı için önlerine serilmişti. Ama sorun şu; bakıyoruz bir hastanın Gölpazarı’ndan Bilecik’e götürülmesine imkan sağlayamıyoruz.

“BU KONUYA ACİL BİR ÇÖZÜM BULSUNLAR”

  Bana göre büyük bir ayıp. Bu ayıbın giderilmesi Bilecik hastanesinin, hastaneler birliğinin, genel sekreterliğinin, baş hekimin hepsinin ayıbıdır. İktidar Partisi Milletvekili Sayın Halil Eldemir de bu konuya acil bir çözüm bulsunlar, bunu meclise, bakanlıklarına götürsünler. Onları da burada aktarsınlar.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam