Turizm Müdürlüğü’nden Kültür ve Doğa Gezisi

Turizm Müdürlüğü’nden Kültür ve Doğa Gezisi

 

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen gezi ile ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürü Topsoy şunları aktardı:

“Gezimizde sırasıyla Bilecik Müzesi, Şeyh Edebalı Türbesi, Orhangazi Camii, Pazaryeri Kınık Köyü çömlekçiliği sanatı, Küçük Elmalı mesire alanının gezilmesinden sonra İlimiz sanayisinde önemli bir yere sahip olan Artema Armatür Fabrikası ziyaret edilmiş. Büyük bir misafirlik örneği ile karşılanan ekibimize fabrika yetkilileri tarafından üretmiş olduğu ürünleri hakkında bilgiler sunulmuş ve ikramlarda bulunulmuştur. Devamında ise Bozüyük Metristepe Anıtı, Kuyulu Mescit, Kaymakam Çeşmesi, Söğüt Etnografya Müzesi, Hamidiye Camii, Hamidiye İdadisi, Darül Eytam, Ertuğrulgazi Türbesi ve Söğüt Namlı Osmanlı Konağı oteli de gezildikten sonra Dursun Fakıh Türbesi’nin de ziyaret edilmesiyle gezimiz sona ermiştir.

Geziye katılanlara gezilen yerlerle ilgili tanıtım bilgileri sunulmuş ve İlimizi yakından tanımaları sağlanmıştır. Ayrıca gezimiz süresince İlimizi gezip görmek ve tanımak amacıyla gelen turistlerin yoğunluğu ve çokluğu ilimiz turizmi adına gurur verici bir tablo olarak gözlemlenmiştir.

Sonucunda yöre gezimize katılan öğretmen ve öğrencilerimiz yapılan bu geziden dolayı yaşamış oldukları günün mutluluğu ve memnuniyetlerini dile getirmişler ve teşekkür ederek bu tür tanıtım gezilerinin İlimiz adına önem arz ettiğini vurgulamışlardır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam