TURİZMİN CAZİBE MERKEZİ BİLECİK

TURİZMİN CAZİBE MERKEZİ BİLECİK

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'ne  (TÜRSAB) bağlı 20 seyahat acentesinin yetkililerinden oluşan 40 kişilik heyet, Bilecik’te, ilçe ve köylerde incelemelerde bulundu.

Bilecik Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve TÜRSAB işbirliğinde gerçekleştirilen gezi programı kapsamında acente yetkilileri, şehrin başta tarihi ve kültürel alanları, doğal güzellikleri ve turizm değerleri olmak üzere birçok noktası hakkında detaylı bilgi aldı.

Turizm acenteleri yetkililerinin 2 günlük Bilecik gezisinin kapanış töreni için PelitözüGölpark'ta gerçekleştirilen programa, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Osmaneli Kaymakamı Edip Çakıcı, Söğüt Kaymakamı Berkan Sönmezay, Gölpazarı Kaymakamı Muhammet Salih Koç, TÜRSAB İstanbul Asya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Selim Okur, BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenciileacente yetkilileri katıldı.

VALİ NAYİR:

''BİLECİK TURİZM ANLAMINDA BÜYÜK HAZİNELERE SAHİP''

Bilecik turizmi ve tanıtımı açısından son derece önemli olan etkinliğin kapanış programında bir konuşma yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik'te turizm anlamında büyük bir organizasyonun gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, ''Bizler, Bilecik'in turizm anlamında büyük hazinelere sahip olduğunu biliyoruz ve bunların sadece Bileciklilere ait olmadığını da düşünüyoruz. Yani bu güzellik ve özellikler tüm insanlara ait. Turizm acentelerinin yetkililerinin ilimize yaptıkları ziyareti önemsiyoruz ve onlardan çok şey bekliyoruz.  Kalkınma ajansımızın bu programa katkısı büyük. Bu katkının, şu ana kadar yapılan diğer çalışmalardaki destekten daha önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu programlar şehrin tanıtımı ve turizmi açısından ileriki zamanlarda güzel meyveler verecek olan çalışmalardır. Bu duygu ve düşünceler ile çalışmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI YAĞCI:

''HEP BİRLİKTE DAHA İYİYE DAHA GÜZELE DİLEKLERİMİZLE BİLECİK'TE BULUŞALIM''

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise,taşı mermer, toprağı seramik, yaprağı ipek olan Kuruluş ve Kurtuluş beşiği, Şeyh Edebali diyarı, Osmangazi ve Ertuğrulgazi ile Dursun Fakih'in ayaklarının izi gözünün ferinin olduğu Bilecik'e hoşgeldiniz.'' diyerek, şunları kaydetti:

''Gerçekten sizler, sözden öteye 2 günlük program zarfında ilimizi, ilçe ve köyleriyle gezme fırsatı buldunuz. Bizler, büyük geçmişimizden aldığımız güç ve enerji ile geleceğe sağlam adımlar atmak suretiyle şehrimizi en iyi yerlere getirme gayreti içindeyiz. Sizlerin bu tür gezileri ve katkıları bizlere bu anlamda güç ve enerji veriyor. Sizler bu program ile şehrimizin bütün alanlardaki özellik ve güzelliklerini kamuoyuna aktaracaksınız. Zaman ayırarak, ilimizi ilçe ve köyleriyle ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha iyiye daha güzele ulaşmak dileğiyle Bilecik'te buluşalım'' diyoruz. '' ifadelerini kullandı.

TÜRSAB İSTANBUL ASYA BÖLGESEL YÜRÜTME KURULU BAŞKANI OKUR:

''BİLECİK TURİZMİ CANLANMAK İSTİYOR BİZ BUNA KATKI SAĞLAYALIM''

TÜRSAB İstanbul Asya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Selim Okur ise konuşmasında 2 günlük gezi programı kapsamında Bilecik'i birçok yönüyle gezip görme fırsatı bulduklarını kaydetti.

Bilecik turizminin canlanmak istediğini ve kendilerinin turizm acenteleri yetkilileri olarak bu anlamda Bilecik’e katkı sağlamaları gerektiğini vurgulayan Okur, ''Bilecik turizmde yükselmek istiyor, bizler de tur yetkilileri olarak buna katkı sağlayalım. Bu anlamda bizlere büyük görevler düşüyor.'' şeklinde konuştu.

BEBKA GENEL SEKRETERİ DEĞİRMENCİ:

“ALTYAPI VE ÜRÜNLER TAMAM, SIRA TÜKETİCİYE SUNMAKDA”

BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci ise konuşmasında Bilecik'te gerçekleştirdikleri iki günlük programının Bilecik turizmine büyük katkısı olacağını kaydetti.

Bilecik'in turizm altyapısı ve diğer alanlarındaki çalışmalarda son noktaya geldiğini hatırlatan Değirmenci; ''Bilecik'te artık tanıtım anlamında güzel çalışmalar yapıldı ve altyapı oluşturuldu, ürünler hazırlandı. Bundan sonraki dönemde bunları tüketiciye sunmak boyutu kaldı. Kalkınma Ajansı olarak Bilecik için birçok çalışma gerçekleştirdik. Bizler bu program ile sizlere Bilecik'i birçok yönüyle anlatmaya çalıştık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'' ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Selim Yağcı, TÜRSAB İstanbul Asya BölgeselYürütme Kurulu Başkanı Selim Okur'a, üzerinde Osmanlı arması bulunan bir tablo hediye ederken, Okur da Vali Ahmet Hamdi Nayir ve Belediye Başkanı Selim Yağcı olmak üzere diğer yetkililere birer teşekkür plaketi takdim etti.

PelitözüGölpark'taki programın ardından heyet, Bilecik Belediye Sarayı, Tarihi Saat Kulesi ile Orhangazi Cami ve Şeyh Edebali Türbesi'ni ziyaret etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam