TÜRK EĞİTİM-SEN GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

TÜRK EĞİTİM-SEN GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI

Toplantıya Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, MHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Turgut, Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Meral,Türk Eğitim-Sen genel merkez yöneticileri, Şube Başkanları, Türk Kamu-Sen bağlı sendikaların İl Temsilcileri ve çok sayıda şube üyesi katıldı.

 Toplantı saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Türk Eğitim-Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel’in konuşmaları ile devam etti.

Başkan Ömer Yel konuşmasına Tevfik Fikret’in Han-ı Yağma şiirini okuyarak başladı ve şunları söyledi: 

 

“Bu sofracık, efendiler – ki iltikaama muntazır

Huzurunuzda titriyor – bu milletin hayatıdır;

Bu milletin ki mustarip, bu milletin ki muhtazır!

Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun hapır hapır…

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,

Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

 

“İlk Defa Toplantımıza Siyasi Partilerimizi de davet ettik”

Biz yıllardır kendi aramızda toplantılar yaparız, genel kurullar gerçekleştiririz. Bu güne kadar bu faaliyetlerimize hiçbir siyasi partilerimizi davet etmemiştik. Bu sefer formatımızı değiştirdik ve ilk defa bugün gerçekleştirdiğimiz genişletilmiş istişare toplantımıza siyasi partilerimizi de davet ettik. Bilecik’te Belediye Başkanlık seçimine girecek partilerimizden üç tanesi 21 Mart 2014 Cuma akşamı Türkiye Kamu Sen İl Binamıza gelerek bizlere projelerini anlatmışlar, bizleri onurlandırmışlardır. Ben buradan kendilerine bir kez daha teşekkür ediyor, 30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Mahalli seçimlerde başarılar diliyorum.

“Devlet okullarının bazılarında da siyaset yapılmakta”

Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de gündem sürekli değişmekte. İlimizdeki en son gelişmelerden biri de Valimizden sonra İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Süleyman Şişman’ın görevden alınmasıdır. Geçtiğimiz hafta sonu ilimiz basınından okuduk. İktidar partisine mensup sayın milletvekili eski milli eğitim müdürümüz hakkında aynen şöyle demiş. “Bu zamana kadar hemen hemen hiç problem yaşamadığımız gerek kişi olarak, gerekse ahlak olarak, çalışkanlık olarak da en rahat çalıştığımız arkadaşlarımızdan bir tanesiydi. Sayın milletvekili çok doğru söylemiş. Sayın Süleyman Şişman göreve geldiği günden bu yana siyasi erk ile iktidar yanlısı sendika ne istedi ise yapmıştır. Tüm üst kadroları bu iktidar yanlısı sendikanın üyeleri ile doldurmuştur. Bu sendikanın bir çok faaliyetine, toplantısına sayın vekille beraber katılmıştır. Bu sendikanın başkanını ASLINDA VAR OLMAYAN bir kadroya görevlendirmiş, akşama kadar okullarda sendikacılık yapan, görevlendirildiği işte doğru dürüst hiç görünmeyen bu arkadaşı görmemezlikten gelmiştir. Daha ne yapsın. Peki bu müdür ne yapmamıştır. Mesela, Türk Eğitim Sen’in davetine rağmen hiçbir faaliyetine veya toplantısına katılmamıştır. Biz Milli Eğitimin personeli değil miyiz? O zaman neden görevden alındı. Efendim, özel bir ilköğretim okulunda siyasi bir toplantıya katılmış. Okul hakkında soruşturma açmamış. Sayın milletvekilimiz burada da haklı. Biz de aynı düşünüyoruz. Okullarda siyaset olmamalı. Peki siyaset sadece bu özel okulda mı yapılıyor. Maalesef hayır arkadaşlar. Devlet okullarının bazılarında da siyaset yapılmakta.

“Devlet memurları sayın milletvekilimizle beraber özel yemeklerde buluştular mı bu siyaset olmuyor”

Mesela, şimdi sayın milletvekilimiz burada olsaydı da cep telefonunun rehberine bir bakma fırsatımız olsaydı. Acaba, Bozüyük’te, Söğüt’te, Merkez ilçede ve diğer ilçelerimizde hangi okul müdürleri, hangi şube müdürleri ve hangi sendikacıların telefonları kayıtlı bir görebilseydik. Bu arkadaşlarla yapmış oldukları telefon görüşmelerinin içeriklerini bilebilseydik. Devlet okullarından kimlerin siyaset yaptığı konusunda fikir sahibi olurduk. Devlet memurları sayın milletvekilimizle beraber özel yemeklerde buluştular mı bu siyaset olmuyor. Sayın milletvekilimizin mensubu olduğu siyasi partimizin toplantılarına katıldıklarında, onlara övgüler dizdiklerinde, onları öven paylaşımlarda bulunduklarında siyaset olmuyor. Ama onları eleştirdiklerinde siyaset oluyor. Ayrıca, yürürlüğe giren yeni MEB Yasası ile 13 Haziran 2014 tarihinde okul müdür ve müdür yardımcılarının görevi sona erecek. Görevi sona erecek bu yönetici arkadaşların yerlerine atanacak yeni idarecilerle esas o zaman devlet okullarına siyaset tam olarak girecek.

“Burada ne kadar tarafsız olacağı konusunda endişeler taşımaktayız”

Bir de İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan arkadaşa bir göz atalım. İlimiz İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Eskişehir de bir ilkokulda okul müdürlüğü görevinin yanında iktidar yanlısı sendikanın il başkanlığı görevini de yürüten bir arkadaş atanmıştır. Bu arkadaşın geçmişi incelendiğinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi bir makamın ağırlığını kaldıramayacağı kanaati bizde oluşmaktadır. Burada ne kadar tarafsız olacağı konusunda da endişeler taşımaktayız. İnşallah endişelerimizde haksız çıkarız. Ama Bilecik Milli Eğitimini zor günlerin beklediğini düşünmekteyiz. Bu arada bu arkadaşın sayın milletvekili ile çekilmiş fotoğrafları da sanal alemde dolaşmaktadır. Tabii, sayın milletvekili ile beraber olmak siyaset değildir. Yine bir kez daha sendikaların yetki belirleme sürecine girmiş bulunmaktayız. 15 Mayıs tarihine çok kısa bir süre kaldı. İlimizde geçen sene 11 kişi ile kaybettiğimiz yetkiyi bu sene alabilmek için hepinizin var gücünüzle çalışmasını bekliyorum. Okullarımızda kurumlarımızda sendikamızı anlatmadığımız kimse kalmamalı. Tüm gücümüzle yetkiye asılalım. Allah Yar ve yardımcımız olsun.

“30 Mart sandıkta hesap sorma günüdür”

Sözlerimi bitirmeden önce ben yine sözü 30 Mart seçimlerine getirmek istiyorum. Artık 30 Mart seçimleri sadece bir yerel seçim değildir. 30 Mart sandıkta hesap sorma günüdür. 30 Mart iş güvencemizi elimizden almaya çalışanlarla, kazanılmış haklarımıza göz dikenlerle, yetim hakkı yiyen ve yolsuzluk batağına batanlarla, hukuku ve kamu düzenini kendilerini kurtarmak için katledenlerle, Bölücülerle iş tutan ve ülkenin bölünmesine çanak tutanlarla, Andımızı kaldırıp ama sıkıştığında Bayrağa ve İstiklal Marşına sarılarak, milleti aptal yerine koyanlarla, ders kitaplarından kin ve nefret duygusu aşılıyor diye çıkarttıktan sonra yine sıkışınca miting meydanlarında Bayrak şiirini okuyanlarla, Sosyal devleti öldürüp, toplumda sadaka kültürünü yerleştirenlerle, ileri demokrasi diye diye tüm özgürlüklerimizi elimizden alanlarla, Sandıkta hesaplaşılacak gündür.

Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir

Yiyin, yemezseniz bugün, yarın kalır mı kim bilir?

Bu nadi-i niam, bakın kudumunuzla müftehir!

Bu hakkıdır gazanızın, evet, o hak da elde bir…

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,

Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!”

“Ülkenin en önemli olayı, kardeşliğimizi bozacak Güneydoğu meselesi olacaktır”

Daha sonra kürsüye gelen MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker 12 yıllık dönemde en çok Milli Eğitim Bakanının değiştiğini söyleyerek, en çok tayinin Milli Eğitim bakanlığında olduğunu belirtti. 30 Mart seçimlerinin ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Şeker, bazılarının Doğu ve Güneydoğu’yu kırmızıya boyamak istediklerini söyledi. Urfa’yı almak içinde büyük gayret sarf ettiklerini belirten Şeker, “30 Mart seçimlerinden sonra ülkenin en önemli olayı, kardeşliğimizi bozacak Güneydoğu meselesi olacaktır. İnşallah Türkiye bu olaydan kavgasız gürültüsüz sıyrılır” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıda konuşan Genel Merkez Yöneticileri Seyit Ali Kaplan ve Mehmet Yaşar Şahindoğan iktidara yüklendiler ve 30 Mart seçimlerinin önemine değindiler.

Konuşmalarının ardından misafirlere yemek ikramı verilirken Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinden gelen yetkililere Başkan Ömer Yel, Osmanlı Tuğrası bulunan tablo hediye etti. CANER ALKAN

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç