Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisi Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisi Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Bilecik Belediyesi Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisi,  kapılarını ikinci kez açtı.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından salgınla mücadele kapsamında belirlenen kurallar çerçevesinde çocuklara hizmet vermeye başlayacak olan tesis için yeni kayıtlar başladı.

Eylül ayı belediye meclis toplantısında alınan karar gereği ismi, Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisi olarak belirlenen gündüz bakımevinde çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi hedefleniyor.

Salgınla mücadele çalışmalar kapsamında gerekli hijyen şartları yanı sıra yapılması gereken işlemlerin hazırlandığı tesiste, 3-6 yaş arasındaki çocukların, eğitici ve öğretici oyunlar yanı sıra, birçok başlıkta verilen eğitimler ile geleceğe en iyi şekilde hazırlanacağı belirtildi.

Vatandaşlar, 21 Eylül’de çocuklara ikinci kez kapılarını açacak tesise yeni kayıt yaptırmak için Bahçelievler Mahallesinde bulunan Bilecik Belediyesi Bien Seramik Bilgi Evi alt katında yer alan Çocuk Sosyal Tesise başvuruda bulunabilirler.

Belediye Başkanı Semih Şahin, Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisi’nin kapılarını açması dolayısıyla yaptığı açıklamada, ‘”Bilecik Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin birçok güzel örneğini sergilemeye devam edeceğiz. Amacımız, çalışan kadınlarımızın günlük hayatlarında kendilerine katkı sunmak ve çocuklarımızı yarınlara en güzel şekilde yetiştirmektir. Bilecik’imizde sosyal belediyecilik anlamında ilk olan bir projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımız burada geleceğe emin ellerde yarınlara hazırlanacaklar. Çünkü çocuklarımız demek, umutlu yarınlarımız demektir. Bizler bu düşünceyle her zaman tüm çocuklarımız ve kadınlarımızın yanında yer alacağız.’’ İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam