TÜRKAN SAYLAN ÇOCUK SOSYAL TESİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TÜRKAN SAYLAN ÇOCUK SOSYAL TESİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bilecik Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik anlayışının güzel bir örneği olarak hazırlanan Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisinin açılışı gerçekleştirildi.

Bilecik’te bir ilki gerçekleştirerek, Çocuk Sosyal Tesisi’ni vatandaşlarımızın hizmetine sunan Bilecik Belediyesi, çocuklarımızın her alanda en güzel şekilde yetişeceği bir mekanı hizmete açtı.

BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ŞAHİN:

‘’BANA GÖRE EN İYİ YATIRIM ÇOCUKLARA YAPILAN YATIRIMDIR’’

Belediye Başkanı Semih Şahin, programda yaptığı konuşmada, eğitime ve çocukların yetişme şartlarının önemine değinerek, şunları söyledi.

‘’Çocuklarımızı seviyoruz ve onların yetiştirilmelerinin çok önemli bir görev olduğunu düşünüyorum. Bana göre yapılan yatırımların en iyisi çocuklara yapılan yatırımdır. Çünkü düşünebilen, sorgulayabilen, araştıran ve hemen biat etmeyen bir geleceğin yetişmesi çok önemlidir. Belediye olarak yüzlerce bina yapılabilir ve birçok altyapı çalışması yapılabilir. Ancak bir çocuğun en iyi yetiştirilmesi bu çalışmalardan en önemli olanıdır diye düşünüyorum. Bilecik Belediyesi olarak bu tür tesisleri diğer mahallelerimizde de yapacağız. Bu anlamda hemşehrilerimizin bizlere destek vereceğini düşünüyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Ercan Şirketler Topluluğu ve Bien Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan ise kurum olarak eğitime ve çocuklara katkı verecek yatırımlarda yer almaya devam edeceklerini belirterek, tesisin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Belediye Başkanı Semih Şahin, Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan’a tesisin yapılmasındaki katkılarından dolayı Teşekkür plaketi takdim ederken, Ercan ise Belediye Başkanı Şahin’e, Atatürk görselinin bulunduğu bir tablo hediye etti.

Bilecik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Özlem Erdoğan ise tesisin 50 kişilik kapasite ile 3-6 yaş arasındaki çocuklara hizmet vereceğini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra açılışı gerçekleştiren Başkan Şahin ve beraberindekiler, tesisi gezerek, yetkililerden bilgi aldı.

ÇOCUKLAR ŞENLİKTE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisi’nin açılış programı kapsamında ayrıca çocuklar için şenlik düzenlendi.Etkinlik kapsamında çocuklara pamuk şekeri ikram edildi, boyama kalemleri ile dergi hediye edildi.

Yüz boyama etkinliğine katılan çocuklar, tesisin oyun alanlarında gönüllerince eğlenme imkanı buldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam