TÜRKÇE OLİMPİYATLARI

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI

 

 
Gündemimize bugün ülkemizde sessiz bir şekilde başlayan ama son on yıldır devam eden bir olimpiyat şöleni yaşanıyor.
Kimsenin belki bu şekilde tahmin bile edemediği bu organizasyonun her yıl daha da büyüyerek devam etmesi bu yıl tavan yaptı, mükemmel oldu kelimesini kullanamıyor, çünkü gelecek yıl, diğer yılları gölgede bırakarak katlanarak büyüyor, bizler de sadece hayretler ve gururla seyrediyoruz. 
Değerli okurlar; yüzün üzerinde ülke, 1500 öğrenci, 46 il organizasyonları, milyonlarca insana ülkemizde, dünyada, milyonlarca insana ulaşan Türkçe sevdalıların olimpiyat şöleni.
Ülkemizde, bayramları yapalım, azaltalım, çoğaltalım, değiştirelim gibi organizasyonlarla uğraşırken dünyaya hem de Türkçemizi öğreterek, ülkemiz de bu gençlik bayramını, dünya barışına, dostluğuna, dil, din, ırk gözetmeksizin yapabilmek, dünyada görülmesi mümkün olmayan ve de olmayacak bu çalışmaları hayretlerle izledik.
Bu kadar emek; çalışma, sıfır hatasız ve her ilimizde başarılmıştır.
Türk okulları, üniversiteleri, gurbette bu insanlık mücadelesini veren değerli büyükler, öğretmenler, gönül dostları önünüzde şükranla minnetle eğiliyorum.
Yıllar önce çantasını alıp, şehrinden, köyünden, çıkmamış sadece üniversiteyi bitirip, sıfır hayat tecrübesiyle, Orta Asya, Afrika, Avrupa'ya gitmiş sevgili arkadaşlar; sözün bittiği yerdesiniz.
Artık söylenecek söz yok sadece icraat, görsellik ve başarı var. Ülkemizin tanıtımına milyonlarca para verirken elde edemediğimiz başarıları, Anadolu'nun genç, dinamik insanları, bu büyük organizasyonlara maddi ve manevi destek olarak ülkesine destek oluyor ve olmaya devam ediyor.
Dünyanın dört bir yanında Türkçe öğreten, o ülkeleri başarılı gençleri, bizim kültürümüzle yetiştirerek, ülkelerin yeni yüzyılda alacağı kararlarda dünyanın geleceği ve inşasında dostluğu, barışı; ön planda tutmaları kaçınılmazdır. Bu organizasyonu yapan, bu eğitimleri verenlerin tek ve tek amacı dünyanın yaşanabilir bir dünyada ülkemizin, her yönüyle söz sahibi olmasıdır.
Söz sahibi olmak demek, ülkeleri ele geçirmek değil; sömürmek değil, dilimizi dinimizi oralarda yaşatmak ve yeşertmektir.
Teşekkürler; yeni dünyanın sahipleri, sizleri dört gözle bekliyoruz, yeni dünya sizin garantinizde olacaktır.
Saygılar.
 
İsmail Cinoğlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam