TÜRKİYE BİRİNCİSİ SEVGİ ÇİÇEĞİ’NDEN

TÜRKİYE BİRİNCİSİ SEVGİ ÇİÇEĞİ’NDEN

 

 

Okul ise, 438 ortalama yerleştirme puanı ile Bilecik’in en başarılı İlköğretim okulu olarak tarihe geçti.  Sevgi Çiçeği İköğretim Okulu’nnden mezun olan öğrencilerin neredeyse yarısı Fen Liselerini kazanacak puan aldı.

Bilecik’in ilk ve tek Özel Okulu olan Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu, geçtiğimiz yıllarda aldığı Türkiye ve Dünya derecelerine bu yıl bir yenisini daha ekledi. Sevgi Çiçeği öğrencisi Ahmet Furkan Özan, 500 tam puan alarak Türkiye ve aynı zamanda Bilecik birincisi oldu. Okul Müdürü Veli Arısoy tarafından, Ahmet Furkan Özan’a notebook hediye edildi.

BİLECİK BİRİNCİSİYİZ

Kişisel başarıda Türkiye birinciliği elde eden Sevgi Çiçeği İlköğretim Okulu kitlesel başarıda da Bilecik birincisi oldu. Okul Müdürü Veli Arısoy, kitlesel başarıya dikkat çekerek; “Okulumuzun başarısının sebebi öğretmen arkadaşlarımızın özverili, planlı  çalışmaları, öğrencileri bire bir yakın takip etmeleri ve düzenli etüt çalışmalarının  ürünüdür. Okulumuz   ekip çalışmasına büyük önem vermektedir. Bilecik genelinde ilk 10’a giren öğrencilerin dördü okulumuz  öğrencisidir. Bilecik’ teki 68  ilköğretim okulu arasında Özel Sevgi Çiçeği İlköğretim  Okulu 438 Orta öğretin yerleştirme  puanı ile Bilecik 1.si olmuştur” dedi.

19 FEN LİSESİ

Bu yıl 42 öğrenci mezun ettiklerini ve bu öğrencilerden 19’unun Fen Liselerini, 10’unun Anadolu Öğretmen Liselerini ve diğerlerinin de Anadolu Liselerini kazanacak puan aldıklarını kaydeden Arısoy: “Bu vesile ile ilimiz eğitim öğretimine büyük katkı sağlayan  Valimiz Halil İbrahim Akpınar  ve Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman  Şişman başta olmak üzere eğitime katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam