• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türkiye Kamu-Sen Bilecik Temsilciliği’nden, “Anneler Günü” etkinliği

Türkiye Kamu-Sen Bilecik Temsilciliği’nden, “Anneler Günü” etkinliği

 

Etkinlikte konuşan Türkiye Kamu-Sen Bilecik Temsilcisi Ömer Yel, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bombalı saldırıları şiddetle kınadığını, sorumluların en kısa sürede bulunacağını ve hesabının sorulacağını umut ettiğini dile getirdi. 
     Yel, Türkiye Kamu-Sen Genel Merkez Yönetimi tarafından 2013 yılı Anneler Günü'nde tüm Şehit Anneleri "Yılın Annesi" olarak seçildiğini söyledi. Yel, Bilecik Kamu-Sen olarak, ildeki tüm şehit ailelerine ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, davetlerine icabet ettikleri için kendilerine teşekkür etti. 
     Dünyadaki en yüce duygunun annelik ve en yüce sevginin de anne sevgisi olduğunu ifade eden Yel, şöyle konuştu: 
     "Anne sevgisi çelişkiler ve çekişmelerle yazılmış insanlık tarihinin çelişmediği ve çekişmediği tek ortak noktasıdır. Hiçbir inanç, felsefe, din yoktur ki temeline anne sevgisini koymasın. Annelik, insanlığın ulaşabileceği en doruk nokta, bir annenin evladına beslediği sevgi varlık alemindeki en saf, yalın, temiz ve en karşılıksız olan duygudur." 
     Vatanı için gözünü kırpmadan şahadet şerbetini içen şehitlerin isimlerini yaşatmak izin okullara isimlerinin konulabildiğini hatırlatan Yel, şöyle devam etti: 
     "Bilecik'te de Şehit Zafer İpek Lisesi, Şehit Kemal Ay Lisesi ve Şehit Vahit Elmas İlkokulu'nun bunlardan bir kaçıdır. Bilecik merkez ilçede yeni kurulan okullardan birine Şehit Öğretmen Hayati Kapukaya'nın ismi verilerek görevi başında şehit düşen öğretmenimize vefa gösterilmesini istedik. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, sendikamıza bir yazı yazarak talebimizi değerlendirmeye aldıklarını bildirmiştir. Ancak, aradan 9 ay gibi bir zaman geçmiş, değerlendirme hala devam etmektedir. Ben, bugün buradan talebimi yeniliyorum ve bu talebimizi yerine getirmenizi ve il merkezindeki bir ilkokulun isminin Şehit Öğretmen Hayati Kapukaya olarak değiştirilmesini arz ediyorum." 
     Konuşmaların ardından Yel ve Türk Büro-Sen İl Temsilcisi Cüneyt Taşkesen, programa katılan şehit ailelerine çiçek ve plaket takdim etti. AA

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam