“Türkiye’de İdamın Gelmesi Lazım”

“Türkiye’de İdamın Gelmesi Lazım”

Kadın cinayetlerindeki artışı ifade eden Şeker, “Türkiye’de idamın gelmesi lazım diye konuştu.

MHP Bilecik Olağan İl Kongre’sinde konuşan Milletvekili Şeker konuşmasında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin idari amiri çok değerli aydın milletvekilimiz ve yine Bursa’nın yetiştirdiği bizim gibi macır, göçmen çocuğu Bursa milletvekilimiz, çok değerli il başkanımız, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerimiz, çok değerli delegeler, ocaklarımızın değerli başkanları, kadın kollarımızın değerli başkanları, üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının değerli başkanları, sendikamızın değerli başkanları, muhtarlarımız, sevgili konuklar, yurtdışından gelen konuklarımız, basınımızın değerli temsilcileri ve misafirlerimiz sözlerime başlarken hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Evet güzel bir kongre yapıyoruz. Kongremize başlarken dün Sevgililer Günü’ydü, herkesin Sevgililer
Günü’nü kutluyorum. Tabi sevgi yalnız bir güne yayılmamalı, sevgi 365 günde olmalı. Dün bunu kutlarken bir arkadaşım güzel bir mesaj atmıştı. Mesajında diyor ki, ‘Nişanlısıyla parkta el ele gezerken görenlere günah diyenler, hırsızlarla, ayakkabı kutularındaki paralarla, kasalardaki paralarla kol kola gezenlere sevap diyenlere bu sevgililer günü kapak olsun.’

Evet kongre yapıyoruz. İlçe kongrelerimizi yaptık. Bugün de il kongremizi yapıyoruz. Bugüne kadar geçen kongreden beri görev yapan sayın Mesut başkanımıza, Hüseyin başkanımıza, Sabri başkanımıza ve son olarak Mehmet başkanımıza da teşekkür ediyorum. Yönetimlerde görev alan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Tabi il başkanlığı çok güzel kutsal bir görev. Salonda daha önce partinin kuruluşundan beri görev almış arkadaşlarımız var. Onlara da teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“Türkiye’de idamın gelmesi lazım”

 

Milletvekili Şeker, konuşmasının devamında geçtiğimiz günlerde Mersin’in Tarsus ilçesinde cesedi bulunan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Arslan’ın ölümünden bahsetti. Şeker, “Evet il başkanına sordum tehdit etmiştim geçen sefer ilçe kongrelerinde ne kadar bayan var diye ‘Abi bu sefer baya var, aldık.’ dedi. Teşekkür ediyorum. Ama Türkiye’de bir şeyler oluyor. Son 6 yılda 4 bine yakın bayan katledildi Türkiye'de. Evvelsi gün hepiniz gördünüz. Özgecan diye bir hanımefendiyi, kardeşimizi ya bunlara insan falan demek hakikaten… Hayvan diyorlar ama hayvanın da asaleti var yani hayvan da denmez. Böyle bir insanlara açıklama yapıyorlar. Bende katılıyorum. Artık böyle insanlık dışı kişilere Türkiye'de idamın gelmesi lazım. Böyle insanlar hunharca katledilemez. İnşallah bugünden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev alan bütün siyasi partiler bu konunun üzerine eğilir. İnsan hakları deniliyor ama ben bunlara insan demediğim için bunların hakkı falan olamaz.”

 

“İşsizlikle, yoksullukla ve yolsuzlukla mücadele edeceksiniz”

 

Şeker konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Zaman su gibi akıp geçiyor. Acısıyla tatlısıyla mücadele ettik. İyi günde beraber olduk kötü günde beraber olduk mücadelemiz sevdiğimiz insanlar için ve bağlandığımız idealler için hep beraber Bilecik’te Milliyetçi Hareket Partisi’nin çıtasını hep beraber yükselttik. Şimdi yeni yönetimler geliyor. Ben kendilerine diyorum ki değerli arkadaşlarım başta işsizlikle, yoksullukla ve yolsuzlukla mücadele edeceksiniz ama AKP’nin yaptığı gibi mücadele etmeyeceksiniz. Evet, Rabbena hep bana demeyeceksiniz. Fakir fukaraya sahip çıkacaksınız. Kimsesizlerin kimsesi, çaresizlerin çaresi olacaksınız. Umutsuzların umudu olacaksınız. Hiç kimseyi kimliğini ayırt etmeden lazı, macırı, manavı, kürdü, gürcüsü kim olursa olsun ayırt etmeden hizmet edeceksiniz. Milleti yarınlara taşımak, geleceğe taşımak sizin göreviniz olmalı.

 

‘Türkiye’de rejim değişecek mi?’

 

Bir şeyi öne çıkarmak lazım. Değerli arkadaşlarım 7 Haziran seçimi Türkiye'de çok önemli bir seçim.  7 Haziran seçiminde Türkiye'de rejim değişecek mi değişmeyecek mi bir seçim olacak. Evet, Türkiye’de padişahlık isteyen birinin rejime kendisini uydurmaya çalıştığı bana göre bir rejim olmasını istediği bir başkanlık sistemini tartışacağız ve buna göre oy vereceğiz.

 

‘İstedikleri diktatörlük’

 

Evet bugün memlekette ben anayasa tanımıyorum, baba yasa tanımıyorum benim dediğim olur diyen birinin ben başkanlık istiyorum, saraylarda oturuyorum, bu memleketi ben idare edeceğim diyenin bir seçim olayına hep beraber şahit olacağız. Evet Atatürk ve inkılaplarına bağlı kalacağıma cumhurbaşkanı olarak bu milletin önünde tarafsızlık yemini ederek namus ve şerefim üzerine and içerim diyen birinin tarafsız olup olmadığını şu an bile hep beraber seyrediyorsunuz. Evet başkanlık sistemi dünyada var. Başkanlık sistemi demokrasilerde hukukun en üstün olduğu yerde adaletin olduğu yerde insan haklarının olduğu yerde kişilik haklarının olduğu yerde var. Dünyada başkanlık sisteminin en tuttuğu yer Amerika ve bunun yanında yarı başkanlık sistemiyle Fransa. Bunun haricinde 40’a yakın ülkede başkanlık sistemi var ve bunların %99’u diktatörlük. Evet bunların istediği de bu.

 

‘Senin olmadığın bir başkanlık sistemi var mı?’

 

Şimdi yeni Türkiye diye bir şey uyduruyorlar. Bu yeni Türkiye nedir? Padişahlık sistemi midir? Zaten genel kurmay başkanı sensin, mit başkanı sensin, milli eğitim bakanı sensin, Başbakan sensin, maliye bakanı sensin, merkez bankası başkanı sensin, BDDK'nın başkanı sensin. Senin olmadığın bir başkanlık sistemi var mı? Yargıtay başkanı benden olsun, anayasa mahkemesi benden olsun. Böyle bir sistem olabilir mi arkadaşlar? Bugün Bank Asya’ya yapılanları seyrediyorsunuz. Daha 2 ay önceden bu banka kapanacak denen bir yerde haksız bir şekilde Bank Asya'ya el konuluyor. Korku imparatorluğu var Türkiye'de. En büyük işadamından en küçük yere kadar kıpırdadığınızda her türlü devletin üst kademesindekiler üstünüze geliyor. Evet değerli arkadaşlarım çok merak ediyorum. Sayın başbakan dolaşıyor. Seçimde ne diyecek? Ben bunu başaramadım, başbakanlık bu Türkiye'ye olmuyor. Benim bakanlarımda idare edemiyor. Şu millet meclisini bir kenara koyalım. Biz başbakanlıkta yapmayalım. Evet sayın cumhurbaşkanı başkanlık sistemine mi geçelim diyecek. Evet, sırf Tayyip beyin ihtiyacı var mı diye bunu yapacak. Bende bunu çok merak ediyorum. Ama ben bu 7 Haziran seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin hüsrana uğrayacağını tahmin ediyorum. Ve oradaki bu partiye oy vermiş arkadaşlarımız, büyüklerimiz, kardeşlerimizde ne diye oy verecekler. 12 sene yetmemiş krallığını ilan edecek, padişahlığını ilan edecek. Türkiye'de zaten Atatürk ilke ve inkılaplarına birçok şeyin bozulduğu bu Türkiye'de acaba rejimde mi bozulacak? Evet, bunların kararını sizler vereceksiniz değerli arkadaşlarım.

Her sabah dünya da değişiyor, şekiller oluyor. Evet, biz uğraşıyoruz, çabalıyoruz. Evet, yarınlara ümitle bakmak hepimizin gayesi. Allah yaratandır, her şeyi mutlak hakim olan Allah'tır. Rahman ve rahim Allah adına sığınırız. Bizler için hayat sadece bir imtihan. Bizler yalnız bu dünya hayatı için diğer yüce rabbimizin huzuruna çıkacağımız günler için çabalıyoruz. Hepimiz çalışıyoruz, çabalıyoruz. Siyaset bir hizmet işi. Siyaset milletvekili için, bakan için, başbakan için muhtar için ve dışarıda görev alan sivil toplum kuruluşlarının başkanları içinde bu hizmet için yola çıkıyorlar. Hepiniz biliyorsunuz ki baki kalan gök kubbede hoş bir seda. Mesele dünyada az veya çok yaşamak değil. Mesele bu dünyada o yöreye, o ülkeye iz bırakabilmek. Bugüne kadar görev almış arkadaşlara yeniden teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar var olsunlar. Partiyi yüksek bir yere hep birlikte getirdik. Ben bundan sonra da başta başkanım olmak üzere bütün görevli arkadaşların Bilecik’te partimizi çok yüksek yerlere getireceklerine inanıyor ve bütün buradaki arkadaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sağ olun var olun.”

ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam