• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TUZAKLI – HAMİTABAT KÖPRÜSÜNÜN İHALESİ YAPILDI

TUZAKLI – HAMİTABAT KÖPRÜSÜNÜN İHALESİ YAPILDI

Torun: “1 milyon 853 bin lira bedelle ihale edildi”

Ak Parti Söğüt İl Genel Meclis Üyesi Ertuğrul Torun Tuzaklı – Hamitabat köprüsünün ihalesinin yapıldığını belirterek yakın bir zamanda inşaatına başlanacağını ifade etti.

 

Köprünün yapılmasında yardımlarından dolayı Ak Parti Bilecik eski Milletvekili Fahrettin Poyraz, Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve Meclis Başkanı Serkan Yıldırım’a teşekkür eden Torun Tuzaklı – Hamitabat köprüsünün Söğüt’e hayırlı olmasını diledi. Torun şunları kaydetti:

“Bundan yaklaşık bir sene önce İl Genel Meclisinde Tuzaklı – Hamitabat köprüsüyle ilgili konu gündeme gelmişti. Bununla ilgili Söğüt İl Genel Meclis Üyesi olarak Tuzaklı – Hamitabat köprüsünün hasarlı olduğunu ve bu köprünün yapılabilmesi için Devlet Su İşleri vasıtasıyla yazışmalarımız olduğunu, kurum olarak yazışmaların olduğunu söylemiştim. Fakat mecliste de İl Özel İdaresinin yapmasıyla ilgili teklifler sunuldu. Bu teklifleri de İl Özel İdaresinin bütçesinin kaldıramayacağı dolayısıyla meclis gündemine alınmasının gerekli olmadığı kanaati hasıl olmuş ve o teklife imza atmamıştım. Sonuç itibariyle İl Özel İdarenin yazışmaları, Devlet Su İşlerinin bu yazışmaların takibi açısından Sayın Milletvekilim Fahrettin Poyraz bu yazışmaların takibi yaptırdı ve en son şimdiki Milletvekilimiz Halil Eldemir’in takipleri sonucunda bunu yanında Meclis Başkanı Serkan Yıldırım’ın da bunların takibini yapması sonucunda 2015 yılı yatırım programına alındı.

“2015 yılında müteahhit Tuzaklı – Hamitabat köprüsünün inşaatına başlayacak”

Bununla ilgili ilk baştan projeleri çizildi, yatırım programına alındı ve son hali ile 8 Eylül 2015 tarihinde yaklaşık 1 milyon 853 bin lira bedelle Tuzaklı – Hamitabat köprüsünün ihalesi yapıldı. Bununla birlikte ihalesi yapıldıktan sonra bir süreç var, itiraz etme süreci. Bu süreçlerde geçtikten sonra yaklaşık 15-20 gün içerisinde bu sözleşmeler imzalanacak ve nasip olursa 2015 yılında müteahhit Tuzaklı – Hamitabat köprüsünün inşaatına başlayacak. Bununla ilgili Söğüt’ümüze hayırlı olmasını diliyorum. Dolayısıyla İl Özel İdaresi’nin bu bedelle köprüyü kendi başına yapmasının mümkün olmadığını söylemiştim. Bunu Devlet Su İşlerine yaptırmamız vasıtasıyla İl Özel İdaresinin de bu yükten kurtulmuş olduğunu ifade etmek istiyorum. Fahrettin Poyraz’a, Halil Eldemir’e ve Meclis Başkanımıza teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Söğüt’ümüze hayırlı, uğurlu olmasını ve daha nice hizmetlerin yapılması umuduyla teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam