TÜZÜN:” AK PARTİ BİLECİK’İN SAĞLIK SORUNUNA DUYARSIZ KALDI”

TÜZÜN:” AK PARTİ BİLECİK’İN SAĞLIK SORUNUNA DUYARSIZ KALDI”

TBMM Başkanvekili ve CHP Milletvekili adayı Yaşar Tüzün Bilecik Devlet Hastanesini ziyaret ederek hastalara geçmiş olsun dileğinde bulundu. Hastane şartları ve hastaların çektiği çileleri gören Tüzün, CHP iktidarında ilk işimiz yeni hastaneyi bir an önce tamamlayıp hizmete açmak olacak” dedi.
TBMM Başkanvekili ve CHP Bilecik Milletvekili adayı Yaşar Tüzün, 24 Haziran’dan sonra CHP iktidarında yapacakları ilk işin Bilecik Devlet Hastanesi olacağını belirterek, “Bilecik’in hastane çilesine son vereceğiz” dedi.

Tüzün, İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, merkez ilçe başkanı Gültekin Çalışkan ve 2’inci sıra Milletvekili adayı Faik Akarkarasu ile birlikte Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Başhekim Hüseyin Üçkardeş ile görüşen ve hastane hakkında bilgi alan Tüzün daha sonra hastanede tedavi gören hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.
Devlet Hastanesinin fiziki şartlarının kötü, polikliniklerin yetersiz olduğunu belirten Tüzün şunları söyledi:
“Maalesef Bilecik sağlık alanında oldukça mağdur edildi. Hastanede tedavi imkanları, doktor ve personel sayısı çok yetersiz. Klimalar çalışmıyor. Bu kötü şartlarda doktorlarımız iyi niyetle, ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar ama durum oldukça kötü. Bu durum sadece hastaları değil doktorlarımızı, sağlık personelimizi de mağdur ediyor. Poliklinikler yetersiz. Hastaları çevre illere sevk ediyorlar. Hastalar burada çile çekiyor.
Bu durumu Meclis’te defalarca gündeme getirdim, önergeler verdim ama AK Parti iktidarı Bilecik’in sağlık sorununa duyarsız kaldı, halkımızı hep oyaladılar. Sadece propagandasını yapmakla yetindiler. 24 Haziran’dan sonra CHP iktidarında Bilecik’te ilk işimiz yeni hastaneyi tamamlayıp hizmete açmak olacak. Bilecikli yollarda mağdur edilmeyecek.’

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam