Tüzün “Bir daha” dedi

Tüzün “Bir daha” dedi

Partililerden yoğun katılım

Aday adaylığı başvurusunu basın açıklamasıyla duyuran Tüzün’e destek için gelenler parti salonuna sığmadı. Tüzün’ün aday adaylğını açıkladığı toplantıya DSP Bilecik eski Milletvekili Sebahat Vardar, Bilecik Eski Milletvekili mehmet Seven, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, ilçe başkanları, eski il başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

“İnsanın benim diyeceği milletvekilleri olmalı”

Bilecik Milletvekili aday adaylıklarını resmen ilan eden Çağatay Karaahmet ve Erdoğan Tüfenkçi’ninde yer aldığı açıklamada Tüzün 29 Mart’ta yapılacak olan seçimlerinde kaybedenin olmayacağını kazananın ise CHP olacağını vurguladı.Tüzün,“Bir insanın ulaşacağı, dokunacağı, kapısını çalacağı, derdini açacağı, inanacağı, güveneceği, kendini göreceği bizim diyeceği, benim milletvekilim diyeceği milletvekilleri olmalı. İşte Bilecik’in ve Türkiye’nin böyle milletvekillerine ihtiyacı var. Bu ihtiyacı karşılayabilecek insanlar CHP’de bulunmaktadır.Ben bu gücü halkımdan, sizlerden ve partimden alıyorum”ifadelerinde bulundu.

“Cumhuriyet tarihinin en önemli dönemindeyiz”

Tüzün açıklamasında şunları kaydetti:

 “Sevgili yol arkadaşlarım; sizleri saygıyla selamlıyorum. Güzel ilimizin, güzel insanları, bu kentte yaşayan onurlu yurttaşlarım. Cumhuriyet tarihinin en önemli dönemindeyiz. Ülkemiz kritik bir dönemden ve süreçten geçiyor. Bu ülkenin güzel günlerini, çağdaş, laik sosyal ve çoğulcu bir Cumhuriyet ve hukuk devleti olarak yeniden inşa etmeliyiz.Bu kritik dönemde, yani bugünlerde hepimizin sorumlulukları var. Çocuklarımız için, torunlarımız için ve ülkemiz için bu sorumlulukları yerine getirmemiz gerekiyor.

Buhün ülke yangın yeri halinde. Ya ülke olarak uçurumun dibini boylayacağız ya da kararlı ve cesaretli bir şekilde uçurumun kenarından umuda koşacağız. Umutla, inançla bu yangını biz söndüreceğiz.

Ülkemiz 12 yıldır AKP tarafından dayatılan ırkçı, mezhepçi, baskıcı, dayatmacı, kutuplaştırıcı politikalar ile yönetilmektedir.Kin, öfke, nefret tohumları insanların içinde bu kadar büyütülmesi, insanları hiçbir dönem birbirlerine öteki diye bakmamıştır. Dış politikalarda sıfır sorun, barış, yurtiçinde huzur, regah diye iktidata geldiler. Oysa bugün komşu ülkeler sabaş halinde. Türkiye’yi yoksullaştırmış ve yolsuzluğa bulaşmış bir noktaya getirdiler. AKP hükümetleri yasama ve yürütmeyi şekillendirmekle kalmamış, hukuk devletinin ve demokrasinin olmazsa olmaz koşulu kuvvetler ayrılığı ilkesini yok sayarak kendi çıkarları doğrultusunda bir yargı kuvveti oluşturma çabası içindedir.

“CHP umudun ve direnişin adıdır”

Hukuka açıkça müdahale edilmiştir. Hükümet kendilerine muhalif yurttaşları sindirmek ve yok etmek adına hayasız saldırılarını sürdürmektedir.

Bu karanlık tablo elbette çaresiz değildir. Bu saldırılara göğüs gerecek ve ablukayı dağıtacak ilerici, yurtsever, aydın ve devrimci kadrolar tarihin kendilerine yüklediği sorumlulukla görev başındadır.

CHP umudun ve direnişin adıdır. Kaybettiğinizde değil vazgeçtiğinizde yenilirsiniz. Bu iktidara karşı yenlmeyeceğiz.

“Laik ve demokratik bir  Cumhuriyet için aday adayı oldum”

Cumhuriyeti kuran, insan odaklı, emekten ve özgürlükten yana siyaset süren CHP’de tecrübelerimi ortaya koyup ilimize ve ülkemize daha fazla hizmet etmek için aday adayı oldum. Politika üretmek için, ilimize daha fazla katkı sağlamak için aday adayı oldum. Geçmişte olduğu gibi işçinin, köylünün, memurun, esnafın, yoksulun,  gençlerimizin ve kadınalrımızın bildiği sorunların çözümünde daha etkin olabilmek için aday adayı oldum. Özgürlüklerin en özeli ve vazgeçilmezi olan düşünce, din, ve vicdan özgürlüğüne dokunulmaması için aday adayı oldum. CHP iktidarında işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluğu ortadan kaldırabilmek için aday adayı oldum.

7 Haziran 2015 laik demokratik Cumhuriyet’in parlamenter sistemin son kullanma tarihi olmasın  diye aday adayı oldum.  Çağdaş yaşamın tüm olanaklarından faydalanan onurlu ve kaliteli bir yşam vaadi için aday adayı oldum.  Türkiye’nin neresinde yaşarsanız yaşayın insan olarak eşitiz diyebilmek için aday adayı oldum. Özgüvenli, hoşgörülü, kültürlü, sorumluluk sahibi, laik ve demokratik cumhuriyetin birikimlerini içtenlikle benimseyen, özgür bireyler yetiştirebilmek için aday adayı oldum.

“29 Mart’ta demokrasi şöleni yaşayacağız”

Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer,hiçbir partide uygulanmayan ve olmayan bir demokrasi şöleni yaşayacağız. 29 Mart Pazar günü sandığa gidip Bilecik Milletvekili Aday listesini yani 1. Ve 2. Sırayı belirleyeceğiz.  Ne mutlu ki bizlere kendi adayımızı kendimiz seçeceğiz.  Bu önseçim kararı alınmasına katkı veren, belde yönetim kurulu üyelerimize ve belde başkanlarımıza, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarımıza, seçilmiş belediye meclis üyesi ve il genel meclisi üyelerimize, il yönetim kuurlu ve il başkanımıza, Bilecik örgütünün talebini yerine getirerek bize ön seçim onurunu yaşatan genel merkez yöneticilerimize ve genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na şükranlarımı sunuyorum.

Partimizde olması gereken de buydu zaten. Bize ve partimize yakışanı yapacağız. 29 Mart’a kadar aday adaylarını kırmadan, küsmeden ve terk etmeden, yani neferi olduğumuz Cumhuriyet Halk partisi’ne zarar vermeden süreci yürütürsek, 7 Haziran gecesi sevincimiz şölene dönüşecektir. Bundan hiç kuşkum yok. Bizler geçmişte olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde, kampanyayı yürütürsek, ilimizden 2 milletvekili çıkartma şansımız vardır. 29 Mart’ın kaybedeni olmayacak, kazananı CHP olacak. İşte bu duygu ve düşüncelerle, inançla, güvenle ve umutla aday adayı oldum.

“Bir insanın bizim diyebileceği milletvekiline ihtiyacı var”

Bir insanın ulaşacağı, dokunacağı, kapısını çalacağı, derdini açacağı, inanacağı, güveneceği, kendini göreceği bizim diyeceği, benim milletvekilim diyeceği milletvekilleri olmalı. İşte Bilecik’in ve Türkiye’nin böyle milletvekillerine ihtiyacı var. Bu ihtiyacı karşılayabilecek insanlar CHP’de bulunmaktadır.

Ben bu gücü halkımdan, sizlerden ve partimden alıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle inançla, güvenlei umutla aday adayı oldum. Umut oldukça her yeni gün yeni bir başlangıçtır. Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başbakanlığında Bilecik ve Türkiye için bir hayalim ve bir düşüm var. Mutlu ve umutlu birey, mutlu ve umutlu aile, mutlu ve umutlu toplum, mutlu ve umutlu Bilecik, mutlu ve umutlu Türkiye.

Mutlu ve umutlu bir gelecek için her zamankinden daha fazla dayanışmaya ihtiyacımız olduğu bugünlerde parti içi demokrasi şöleninde bütün aday adaylarımıza başarılar diliyor, kazananın Cumhuriyet Halk Partisi olmasını temenni ediyorum. Ve sözlerimi büyük üstadımız Nazım Hikmet’ten bir alıntı ile tamamlamak istiyorum.  “Umut, binbir ayaklı, umut bir güneşte saklı, umut edenler haklı, umut insanın hakkı”

Katılımlarınızdan dolayı bütün gönüldaşlarımıza sonsuz teşekkür e

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Tüzün farkı – Bilecik CHP de Tüzün farkı bir daha ortaya çıktı.Birlik bütünlük içinde adaylık açıklaması partimizi bir kez daha umutlu yapmıştır.kendisine bir partili olarak teşekkür ediyor başarılar diliyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam