• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
TÜZÜN; EDEBALİ STADYUMUNUN YERİNE YENİ STADYUM YAPILACAK MI?

TÜZÜN; EDEBALİ STADYUMUNUN YERİNE YENİ STADYUM YAPILACAK MI?


TBMM Başkanvekilliğine seçilen CHP’li Tüzün, Edelabi Stadının yapımı başta olmak üzere il merkezi ve ilçelerdeki spor tesislerinin durumunu Meclis gündemine getirdi.
CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, TBMM Başkanvekilliğine seçilmesinin ardından bir yandan Meclis çalışmalarını sürdürürken bir yandan da Bilecik’in sorunlarını gündeme getirmeye devam ediyor.
Tüzün bu kez de Bilecik ve ilçelerindeki spor tesisleriyle ilgili Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.
Tüzün, önergesinde, Bilecik’te genç nüfusun fazla olduğuna, 16 bin lisanslı sporcu bulunduğuna, 18 bine yakın gencimizin üniversitede öğretim gördüğüne dikkat çekti. Buna rağmen Bilecik’te spor tesislerinin yetersiz kaldığını vurgulayan Tüzün, Başbakan Yıldırım’a şu soruları yöneltti:
Bilecik il merkezi ve ilçelerimizde yapılması planlanan ve yatırım programına alınan spor tesisleri nelerdir?
Seçim döneminde hemen her bakanın söz verdiği, ihtiyaçlar karşısında yetersiz kalan ve ömrünü tamamladığı için yıkım kararı alınan Edebali Stadyumunun yerine yeni stadyum yapılması 2018 yatırım programına alınacak mıdır?
Bilecik il merkezinde daha önce ihaleye çıkarılan sentetik sahaların yapım işi hangi aşamadadır? Bu sahaların ne zaman tamamlanması ve hizmete alınması planlanmaktadır?
Bilecik il merkezinde faaliyete açık olan sentetik sahanın aydınlatma projesi ne aşamadadır?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam