TÜZÜN: “O FEZLEKE ONURUMUZDUR”

TÜZÜN: “O FEZLEKE ONURUMUZDUR”

TBMM Başkanvekili, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Meclis seçim için tatile girerken hükümetin gönderdiği dokunulmazlık tezkeresi için, “Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce ile birlikte 2017 Mayıs’ında referandum için yaptığımız basın açıklaması nedeniyle dokunulmazlığımın kaldırılması isteniyor. Demokrasi mücadelesi suçsa bu fezleke onurumuzdur” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu tarafından fezleke hazırlandı. Fezleke, hükümet tarafından Meclis 24 Haziran seçimleri için tatile girmeye hazırlanırken TBMM’ye gönderildi.
Fezlekede, Cumhurbaşkanı adayı, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin de ismi yer aldı. Ancak İnce hakkında bu konuda bir fezleke Meclis’e gelmedi.
Fezlekede, Tüzün, Muharrem İnce ve CHP Ankara Milletvekili, Anayasa Komisyonu üyesi Murat Emir’in, anayasa değişikliği öncesinde 8 Mayıs 2017’de Ankara’da bir basın açıklaması yaptıkları anlatıldı. Fezlekede, İnce, Tüzün ve Emir’in basın açıklaması yaptıkları yerin, “Ankara Valiliğince gösterilen gösteri, yürüyüş ve toplantılar için yer güzergahında olmadığı” gerekçesiyle soruşturma açıldığı belirtilerek, “toplantı ve gösteri yürüyüşleri yasasını ihlal ettiği” iddiasıyla dokunulmazlığının kaldırılması istendi.
SUÇLAMA ONURUMUZDUR
TBMM Başkanvekili Tüzün, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“24 Haziran’da Türkiye’nin kaderini değiştirecek bir seçime gidiyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce için Anadolu’dan dalga dalga yükselen müthiş bir enerji var. Hükümet ne yapıyor. Meclis tatile girmeden önce bir fezleke gönderiyor. Benim dokunulmazlığımın kaldırılmasını istiyor. Fezlekede Sayın İnce’nin de adı geçiyor. Suçlama, referandum öncesi seçim yasaklarını ihlal. Ne suç işlemişiz? Demokrasiyi korumak için, demokratik hakkımızı kullanıp basın açıklaması yapmak. Böyle bir suçlama, böyle bir fezleke bizim onurumuzdur. Seçime sayılı günler kala Meclis’e fezleke göndererek, bize kara çalmaya, milletin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Bıraksınlar bu tür küçük ayak oyunlarını. Bıraksınlar kumpas kurmayı. Bıraksınlar arkadan iş çevirmeyi. Çıksınlar er meydanına. Televizyonlarda açık oturumlara bizimle çıkmayı reddediyorlar. Medya görmezden geliyor. Onlar devletin bütün imkanlarını kullanıp milletin vergilerinden toplanan paralarla propaganda yapıyor. Kapa propagandadan kaçınmıyor. Biz ise sadece milletimizden aldığımız güçle meydanlardayız. Ne yaparlarsa yapsınlar 24 Haziran’da biz kazanacağız, Türkiye kazanacak.”

TÜZÜN: “ GAZİ MUSTAFA KEMAL’E OLAN BORCUMUZ BUGÜN HER ZAMANKİNDEN DAHA DA BÜYÜKTÜR”

TBMM Başkan Vekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramına ilişkin bir mesaj yayımladı Tüzün Mesajında;
“19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde ülkemizi işgal eden yedi düvele ve yerli işbirlikçilerine karşı isyan bayrağının açıldığı tarihi bir gündür.
Özgür ve bağımsız, laik, demokratik, çağdaş ve aydınlık Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan destanın ilk adımıdır.
19 Mayıs’ı, Cumhuriyeti emanet ettiği gençlere bayram ilan eden, Gazi Mustafa Kemal’e olan borcumuz bugün her zamankinden daha da büyüktür.

Bugün, bizlere emanet edilen Cumhuriyetimiz daha özgür, daha demokratik, daha adil değilse;
Bugün gençlerimize daha iyi eğitim olanakları, daha iyi sağlık hizmeti ve daha iyi gelecek sunamıyorsak;
Bugün Türkiye’de özgürlük, hak, hukuk, adalet ve eşitlik yoksa
Bizim 19 Mayıs 1919 ruhuyla bir kere daha mücadeleye atılmamız gerekiyor.

Çünkü, kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün deyimiyle “Cumhuriyet Halk Partisi ve onun bütün liderleri ve mensupları Türkiye’de her türlü istibdadı kökünden yıkmak için ve memleket ve millete tam bir hürriyet kazandırmak için bugüne kadar milletle beraber hayatlarını ortaya koymaktan çekinmemiş ve hiçbir vakit çekinmeyecek insanlardır.”
Büyük Önder Atatürk’ün geleceğimizi emanet ettiği gençlerimizin tarihten gerekli dersleri çıkararak dün olduğu gibi bugün de Cumhuriyet değerlerinin sahibi olarak, aydınlığı, barışı, demokrasiyi korumaya devam edeceği inancıyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam