TÜZÜN VE KARAAHMET MAZBATALARINI ALDI

TÜZÜN VE KARAAHMET MAZBATALARINI ALDI

KARAAHMET’TEN TÜZÜNE NAZAR BONCUĞU

Tüzün ve Karaahmet Bilecik Adliye Sarayı’nda sarayından mazbatalarını almalarının ardından CHP Bilecik İl Başkanlığı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi.Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği  açıklamada 2. Sıra adayı olarak gösterilen Çağatay Karaahmet,  1. Sıra adayı olan Yaşar Tüzün’e destek olduğunun ifadesini göstermek amacıyla  nazar boncuğu hediye etti. Karaahmet,, “1. Sıra adayı çıkan Yaşar Tüzün Bey’i bir daha kutluyorum. Arkadaşlar, omuz omuza, el ele, gönül gönüle, yan yana bir mücadele sonuçlandıracağız. Bundan hiçbir şüphem yok. Öncelikle duayla gidiyoruz onu söylüyorum. Allah nazardan, kazadan, beladan korusun. Allah başarımızı daim etsin.”ifadelerinde bulundu.

“CHP’nin meclisteki çoğunluğu için mücadele edeceğiz”

29 Mart’ta yapılan ön seçimin bir demokrasi şöleni olduğunu belirten Karaahmet, seçimde oy kullanan tüm partililere teşekkürlerini ileten Karaahmet, şöyle konuştu:

“Bugün ciddi anlamda Cumhuriyet Halk Partisi’nde demokrasinin getirisi olan ve parti içi demokrasinin ki her konuşmamda söylediğim gibi 7 Haziran seçimlerinde bize iktidarın kapsını aralayacak olan bu mücadeleyi, bu parti içerisindeki tatlı mücadeleyi neticelendirdik. Sonuç itibariyle sonuçta seçime girdik ve bunun sonucunda değerli milletvekili arkadaşım Yaşar Tüzün ile beraber mazbatalarımızı aldık. Elbette bu tatlı sevincin, bu güzel sevincin neticesinde şimdi ikinci yarıyı oynayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bilecik’te ve tüm Türkiye’de 1. Parti olması için, mecliste çoğunluğu yakalaması için mücadelemize devam edeceğiz. Bundan da hiç kimsenin şüphesi olmasın. Elbette demokrasinin gereğidir, demokrasilerde sonucu belirleyen sandıktır.

“Sandık neticesinde saygı duymak, demokrasiye saygı duymaktır”

 Sandık neticesinde saygı duymak, demokrasiye saygı duymaktır. Dolayısıyla biz 4 aday adayı arkadaş, 29 Mart’ta yarıştık. Yarışın neticesinde sayın, Tüzün 1. Sıra adayımız oldu. Ben, 2. Sıra adayımız oldum. Diğer 2 adayımız da sıralamaya giremediler. Elbette ki bizim içimizdeki bu yarış, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarlığında noktalanacaktır. Bugün bir aşamayı atlattık. Şuna inanıyorum; tüm parti örgütlerimiz, tüm partililerimiz, tüm arkadaşlarım Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye genelinde oylarını artırması ve Türkiye genelinde iktidar olması için mücadele edeceklerdir. Ben buradan öncelikle gelip sandıkta oy kullanarak partililik bilincini ortaya koyan partililerime teşekkür ediyorum. Daha sonra oy veren, vermeyen, bu demokrasi şölenine katkı veren partililerime teşekkür ediyorum. Elbette bu organizasyonları düzenleyen ve başarıyla çıkan bütün örgütlerimize, il başkanlığımıza, ilçe başkanlığımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Arkadaşlar, kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Kazananda yine sanıyorum ki  bunca yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Ben buradan her seçimde olduğu gibi yine geleceğe umutla bakıyorum ve Bilecik’te iki milletvekili çıkartacağımıza inanıyorum.”

“4 aday adayı da tüm 2 bin 790 kişinin oyunu almıştır”

CHP Bilecik milletvekili 1. Sıra adayı olan Yaşar Tüzün ise oy kullanan 2 bin 790 kişinin oyunu 4 aday adayının da almış olduğunu kabul ettiğini belirtti. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye genelinde de büyük bir başarı yakalayacağı umudunu taşıdığını belirten Tüzün şöyle konuştu:

“Kıymetli arkadaşlarımın söyledikleri gibi 29 Mart’ta gerçekten ön seçim adı altında başlattığımız bu seçimi bir demokrasi şölenine çevirdik. 29 Mart’ta partimizin aldığı karar doğrultusunda 45 tane ilde resmi ön seçim yapıldı. Bu resmi ön seçimin oran olarak en fazla katılımın olduğu illerden bir tanesi de Bilecik ili. Diğer illerimizde yüzde 50, yüzde55, yüzde 60, yüzde 65 gibi sayılar varken Bilecik’imizde yüzde 70’in üzerinde partilimiz gitti oylarını kullandı ve tercihlerini yaptı. Ben, bütün partili arkadaşlarımın oyunu almış kabul ediyorum. 2bin 790 tane arkadaşımız bizzat Pazar günü eşini, aşını, arkadaşını bıraktı ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve onun adaylarına sahip çıkabilme adına sandığa gitti. Aynı şekilde bugüne kadar görev yaptığım, ilçe başkanlığımızı yapmış, il yönetim kurulu üyeliğimizi yapmış, birlikte görev yaptığımız, il başkanlığımızı yapmış sevgili arkadaşım Çağatay Karaahmet’in de 2 bin 790 tane oy aldığını kabul ve ilan ediyorum. Hiç fark etmez. Burada sayı ve oran hiç fark etmez. Aynı şekilde diğer aday adayı arkadaşlarımız sayın Erdoğan Tüfenkçi ağabeyimizin, diğer aday adayımız sayın Muhsin Karakoç arkadaşımızın da 2 bin 790 tane oy aldığını ilan ediyorum. Çünkü biz yola çıkarken partimizin il başkanlığını yapmış olduğumuz toplantıda hepimiz adaymış gibi 29 Mart’ta çalışacağız ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni Bilecik’te 1. Parti ve iki milletvekili çıkartabilme adına mücadele edeceğiz diye söz vermiştik. Şimdi de bunun karşılığını görüyoruz.Diğer iki aday adayı arkadaşımızın da bizzat tebrik telefonlarını aldım ve bu çalışmalara iştirak edeceklerine inanıyorum.

“Rakiplik sona erdi, biz şimdi yol arkadaşıyız”

D4eğerli yol arkadaşlarım, biz 29 Mart saat 17.00’a kadar birbirimize rakiptik. Çok tatlı bir mücadele oldu. Partililerimize değişik yöntemlerle ulaşmaya çalıştık. Gerek mesaj yöntemiyle, gerek telefon yöntemiyle, gerekse de iş yerlerini ve evlerini ziyaret ederek Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı adına kendimizi anlatmaya çalıştık. Şimdi bu rakiplik sona erdi. Biz şimdi yol arkadaşıyız. Laik demokratik Cumhuriyet’in kurucusu Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bilecik’te iki milletvekili çıkartabilme adına ve Türkiye’de tek başına iktidar olabilme adına mücadelemizi başlatacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum.

Bugün il seçim kurulundan mazbatalarımızı aldık. Az önce saat 15.30 itibariyle, bizzat il seçim kurulu başkanı hakim beyden mazbataları aldık. Çok güzel bir cümle söyledi, çok mutlu oldum. İyi şeyleri temenni etmek Allah tamamına erdirsin demekle başlar, Allah tamamına erdirsin dedi. Biz bugün o mutluluğu yaşadık dedi. Çağatay Bey ile birlikte mazbatalarımızı aldık. İnşallah bu mazbataların asıllarını 8 Haziran’da sizlerle birlikte alacağız. Yaşar Tüzün milletvekili olacak. Çağatay Karaahmet milletvekili olacak. Bu Bilecik’te bir tarih yazmanın onurunu ve mutluluğunu yaşayacağız. Parlamentoda Çağatay Bey ile birlikte benim tecrübelerim ve onunda birikim ve hukuki tecrübesiyle birlikte Cumhuriyet halk Partisi’nin parlamentodaki en yetkili organlarında, en aktif görevlerinde yer alacağız. Yasaların çıkması, denetimlerin yapılması ve en azından bugüne kadarki bu Türkiye’yi kötü yöneten ve yönlendiren AKP iktidarından da hesap sorma adına yola çıkıyuoruz. Bunun alt yapısını ön seçimle gerçekleştirdik. Biz ön seçim öncesi hep şunu söyledik; 29 Mart’ın kaybedeni olmayacak. Kazananı Cumhuriyet Halk Partisi olacak dedik. Biz 29 Mart’ı maçın ilk yarısı oalrak tamamlayacağız, ilk yarısı sıfır sıfır olacak. Önemli olan ikinci yarıda bu maçı iki sıfır galip bitirebilmektir dedik. Bu düşüncelerle yola çıktık. İnanıyorum ki Çağatay Bey’in, sevgili kardeşimin de yapmış olduğu jestten sonra ben de bu nazar boncuğuna layık olacağım. Onu da bu boncukla beraber yanıma alıp Ankara’ya götüreceğim. Bu duygu ve düşüncelerle ön seçimimzin başta ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Kazananın Cumhuriyet Halk Partisi olmasını temenni ediyorum. Bilecik’te birinci parti, Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi iktidarlığında buluşmak umuduyla hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. BAŞARILAR – BU BİRLİKTELİK İNŞALLAH GÜZEL SONUÇLAR DOĞURACAK.HER İKİ TARAF İÇİN HAYIRLI OLSUN 7 HAZİRANDA DA AYNI BİRLİK VE BERABERLİK DİLEĞİYLE.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam