TÜZÜN’DEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

TÜZÜN’DEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tüzün mesajında şu ifadelerde bulundu:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderlik ettiği Kurtuluş Savaşı sırasında açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, millet egemenliğinin ve ulusumuzun bağımsız ve özgür yaşama iradesinin sembolüdür.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96’ıncı yıldönümünde ne yazık ki, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin Yüce Meclis çatısı altında engellendiği yaşadığımız bir dönem yaşıyoruz.

Cumhuriyeti kuran, Cumhuriyet devrimlerini gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi olarak dün olduğu gibi bugün de ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, Cumhuriyet ve demokrasimize yönelik giderek artan tehditlere karşı mücadelemizi daha da artırarak sürdürmemiz gereken bir dönem yaşıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, Cumhuriyetin kurumlarına, onun laik, demokratik, sosyal hukuk devleti yapısına yönelik yönelik her türlü tehdide karşı mücadelesinin her ahval ve şartta süreceğinden kimsenin şüphesinin olmaması gerekir.

96 yıl önce, egemenliği şahıslardan alıp millete veren Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece, egemenliğin yeniden bir şahsa verilmeyeceğinden kimsenin şüphesi olmaması gerekir.

23 Nisan’ın altının yeniden çizilmesi gereken bir diğer özelliği de, bu büyük devrimin çocuklarımıza armağan edilerek bayram ilan edilmesidir.

Çocuklarımıza çağdaş medeniyet seviyesinin üstünde bir yaşam sürecek bir ülke bırakmak hepimizin temel görevidir.

Ne yazık ki çocuklarımızın dörtte biri yoksulluk içerisinde yaşıyor, çalışmak zorunda bırakılan çocuk sayısı giderek artıyor. 4+4+4 eğitim yasasıyla okula devam eden kız çocuklarımızın sayısı bilinçli olarak azaltılıyor. Yoksul aile çocukları, din ticareti yapan vakıfların yurtlarında tacize maruz bırakılıyor.

Çocuklarımızı korumak, eğitim olanaklarını geliştirmek, daha iyi iş ve yaşam olanakları sunmak, Büyük Atatürk’ün deyimiyle fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, çocuklarına daha iyi bir Türkiye bırakmak için çalışan, yüreği adaletten, özgürlükten, eşitlikten yana atan herkese sevgilerimi sunuyor;

Meclisimizin açılmasına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını saygı, şükran ve minnetle anıyor;

Çocukların gerçekten bayram kutlayabileceği bir Türkiye’ye en kısa zamanda kavuşmamızı temenni ediyorum.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam