TÜZÜN’DEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

TÜZÜN’DEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

“Emanetimizi Geri Aldık”

Geçtiğimiz gün gerçekleşen 7 Haziran genel seçimlerinde sandıkların açılmasıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi'nde büyük coşku yaşandı. CHP'li Yaşar Tüzün, il genelinde % 29.41 oy alarak yeniden milletvekili seçildi. Bunun üzerine  Merkez İlçe Başkanlığı önünde toplanan partililer, Yaşar Tüzün’ün seçim şarkıları eşliğinde zaferlerinin tadını çıkardılar.

 

Milletvekili seçilen Yaşar Tüzün'ün İlçe Başkanlığına gelmesiyle partililerin sevinçleri bir kat daha arttı.  Kalabalık partili grubunun arasında tebrikleri kabul ederek güçlükle ilerleyen Tüzün, balkona gelerek sevenlerini selamladı.

 

Çetinkaya: “bu mutlu günü bize yaşattığınız için teşekkür ediyorum”

İlk olarak konuşan CHP İl Başkanı Şinasi Çetinkaya bu mutlu günü günü yaşattıkları için toplanan kalabalık gruba teşekkür etti. Çetinkaya; “Ben hem ağabeyinizim, hem babanızım. Burada çok söylenecek şeyler var ama ben kısa tutacağım sözümü. Hepinize teşekkür ediyorum, hepinizi çok seviyorum bu mutlu günü bize yaşattığınız için. Ben kısa dönemde İl Başkanı oldum. Bu da bana nasip oldu, çok mutluluk duyuyorum, her şey için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Karaahmet: “en büyük teşekkürü siz örgüt emekçileri hak ediyorsunuz”

Daha sonra konuşan 2. Sıra Adayı Çağatay Karaahmet Cumhuriyet Halk Partisinin uzun bir aradan sonra Bilecik’te bir zafer elde ettiğini belirterek şunları ifade etti;

“Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Gençlik Kollarından Kadın Kollarına, İlçe Yönetiminden, İlçe Gençlik Kollarından İlçe Kadın Kollarına, diğer ilçelerimizin yönetimlerine, Kadın Kollarına, yönetimlerine ve elbette Bilecik İl Yönetimine şükranlarımı sunuyorum ama en büyük teşekkürü siz örgüt emekçileri hak ediyorsunuz, en büyük teşekkürü Bilecik hak ediyor. Teşekkürler Bilecik CHP, teşekkürler Bilecik halkı.”

 

Karaahmet’ten sonra  konuşan CHP Milletvekili seçilen Tüzün  siyasi hayatının en mutlu gününü yaşadığını belirtti. Zaferlerinin arkasında görünmeyen kahramanlar olduğunu ifade eden Tüzün  bu isimlere tek tek teşekkür etti.  Konuşmasının sonunda Bozüyük'e de ayrı bir parantez açan Yaşar Tüzün, partisini ilçede 1'inci sıraya taşıyan tüm seçmenlere de teşekkür ederek şunları aktardı: 

 

Tüzün: “Seçim vaatlerimiz halk tarafından karşılığını buldu”

“Siyasi yaşamımın beklide en önemli gecesini geçiriyoruz, en kıymetli seçimini kazandık. Aslında parti olarak, teşkilat olarak inandık, inancımızı önce hakim huzurunda resmi ön seçimde gerçekleştirdik, sonrada diğer hemşehrilerimize, vatandaşlarımıza, yurttaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Gerçekten bu kampanya döneminde anlatacak o kadar çok anım var ki, o kadar güzel mazilerimiz var ki bunları paylaşmak zaman alacak. O nedenle önümüzdeki süreçte hep bunları konuşacağız. İnanmak zaferin yarısıdır, biz partililer olarak ve çok kıymetli yurttaşlarımızın inancı sayesinde buraya geldik ve biz gerçekten olmazı, olamazı başardık. Bu başarımızın sırrı, gizliliği ben inanıyorum ki bütün yurttaşlarımıza, bütün teşkilat emekçilerimize ait. Özellikle bu kampanya döneminde başta genel merkezimizin, genel başkanımızın 75 milyon vatandaşımızı ilgilendiren kampanyalar doğrultusunda yapmış olduğu program, proje, seçim vaatlerimiz halk tarafından karşılığını buldu diye düşünüyorum.

 

 

“Maya olmadan hamur kopmaz derler”

Kuşkusuz bizim teşkilatımızın da bu partimizin genel merkez politikasını destekleyen bir çalışma yapınca başarı elde etmemek mümkün olmazdı. Tarihi bir seçim gerçekleştirdik ve bu tarihi seçimde bir bütünlüğü geçmişte siyaset yapan bir bütünlüğü yer değiştirdik. 2011’de zaten biz bu mazbatayı emaneten vermiştik şimdi bu emaneti geri aldık. Maya olmadan hamur kopmaz derler bizim büyüklerimiz. Maya Cumhuriyet Halk Partisi, maya burası, maya sizlersiniz ve halkın da desteğiyle birlikte bunu başardık. Bizim öncelikle altın kızlarımız, kadınlarımız var. Onların bu seçimde yeri çok farklıydı. Bizim gençlerimiz var, bizim belde başkanlarımız ve teşkilatlarımız var,  bizim Vezirhan Belediye Başkanımız, Gölpazarı Belediye Başkanımız, seçilmiş Belediye Meclis üyelerimiz var. İl Genel Meclisi üyelerimiz var, İlçe Başkanlarımız ve yönetimlerimiz var. İl Başkanımız ve yönetimimiz var ve kuşkusuz bu başarının lokomotif görevini üstlenen, bu teşkilatta görev yapan arkadaşlarımızdır. O nedenle bu başarıyı herkese, bütün hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum.

 

“biz bu devranı döndürdük”

Ayrıca bu başarının gizli kahramanları var. Hep bizi basına tanıtan, haberlerimizi, broşürlerimizi, bilboartlarımızı, pankartlarımızı ve müziğimizi yapan çok değerli kardeşlerimiz var. Benim can sağlığımı koruyan, kaptanlığımızı yapan Hayrettin ağabeyimiz var. İlkay kardeşim var, Batuhan kardeşim var. Bunlar hep gizli kahramanlar. Ankara’dan buraya kadar gelip 1,5 aydır bizim gazetecilik anlayışında en üstün görevi yapan sevgili Ahmet ağabeyim var. Bunlarda mutlaka gizli kahramanlarımızdır. Kuşkusuz bu anlayışı bize sağlayan, bana sağlayan çok kıymetli eşim var ve yine 2,5 aydır babasını görmeyen evlatlarım, oğlanlarım var. Deniz Tüzün, Mehmet Ata Tüzün var ve en önemlisi sizler varsınız, sizlerle bir bütünüz. Biz bu yola çıkarken birlikte başaracağımıza inanmıştık ve sloganımızda birlikte başarmaktan geçiyordu ve Bilecik için yapılması gerekenleri ciddi anlamda anlattık, sizler ulaştınız ve en önemlisi Bilecik Türkümüz “Mavili Mavili Mor, bu devran dönecek” vardı ve biz bu devranı döndürdük. Sizi yürekten kutluyorum.

 

“Bilecik öz evladını seçti ve hiçbir şekilde sırtı yere gelmeyecek”

Kuşkusuz bu Mavilimi söyleyen Sinan Uysal arkadaşım var, Bilecik’imizin çocuğu, Bilecik’imizin Türküsü. Yine Bilecik için birlikte başaracağız marşını söyleyen Metin Yaşar ağabeyimizin damadı sevgili Murat Durmaz var. Dolayısıyla bir ekip anlayışıyla, bir proje bir kadro anlayışıyla inanırsak bunları başarıyoruz ve bu başarıda hiç kuşkusuz, şüphesiz çok değerli Filiz ablam var. Bu yaşıyla, bu emeğiyle hakikaten bu mutluluğu yaşatan ablamız var. Kadınlarımızın ablası, her şeyi. İl Başkanımız var, sevgili Merkez İlçe Kadın Kolu Başkanımız var. Bütün bunları inandığımız zaman başarabileceğimizi söylüyorum. Şimdi önümüzdeki gün içerisinde kısmet olursa mazbatalarımızı alacağız ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde sizleri temsil edeceğiz. Bundan sonra Bilecik için, Türkiye için yapılması gereken çok işlerimiz var. Bilecik’imiz bu dönem iki tane parlamenterin, Bilecik’in dışında olmasından dolayı biraz üvey evlat muamelesi gördü. Şimdi Bilecik öz evladını seçti ve hiçbir şekilde sırtı yere gelmeyecek.

 

“1. Parti yapmanın onlarda onurunu ve mutluluğunu yaşıyorlar”

 İktidar, muhalefet demeden her zaman ve her yerde ve her platformda bizler yine olacağız. Görev yaptığımız süre içerisinde bize oy veren, vermeyen bütün Bilecik’in milletvekili olacağım. Bunun sözünü veriyorum. Yine bu süre içerisinde Bilecik’imizin bu makus talihini yenebilme adına inşallah çok sağlıklı, faydalı büyük hizmetleri birlikte gerçekleştireceğiz. Bana inandınız, bize inandınız, güvendiniz. Bizi, partimizi üye olmayıp da başka başka partilere üye olan birçok hemşehrimiz var. Son oy oranımızı bilmiyorum ama zannediyorum ciddi, hatırı sayılır bir oyla seçilmiş bulunuyoruz. Şimdi bu seçilmişliğimizi bütün Bilecik halkıyla paylaşmak istiyoruz. Biz buradayız, çünkü bizim seçtiklerimiz saraylardayken biz meydanlardayız. İyi ki varsınız. Bu meydan coşkusunu biraz kısmen Bilecik’te yapıp sonra da bizi yürekten destekleyen, katkı veren, hatta ve hatta 1. Parti yapan Bozüyük’e benim teşekkür etmem gerekiyor. Bozüyük’te Yaşar Tüzün olarak, Çağatay Karaahmet olarak tarih yazdık, Bozüyük’ün kendi Milletvekili Adayları varken, bizleri, Cumhuriyet Halk Partisi’ni, Yaşar Tüzün’ü, Çağatay Karaahmet’i 1. Parti yapmanın onlarda onurunu ve mutluluğunu yaşıyorlar. Hakkınızı helal ediniz, emeklerinizi helal ediniz. Size şükran, teşekkür borçluyum. İyi ki varsınız.”

 

Tüzün, konuşmasının ardından coşkulu kalabalıkla birlikte şehir içinde zafer konvoyunu yaptı. Daha sonra teşekkür etmek için Bozüyük'e hareket etti.

CANER ALKAN

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam