• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“ULAŞIM AÇISINDAN HERHANGİ BİR ENGEL TEŞKİL ETMEMEKTEDİR”

“ULAŞIM AÇISINDAN HERHANGİ BİR ENGEL TEŞKİL ETMEMEKTEDİR”

Bilecik Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Ömer Balcı yaptığı yazılı açıklamasında talep halinde yürüme sıkıntısı çeken hastaların kayıtları müdürlük tarafından 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde yapılabileceğini belirterek şunları ifade etti:

1956 yılında yapılmış olmasından günümüz koşullarına elverişsiz olması…

“19/11/2015 tarihinde Bilecik Değişim gazetesinde “Vatandaşlar tepkili” başlıkla yayınlanan haberle ilgili olarak; söz konusu 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi hizmet binasının taşınmasının sebebi binanın eski ve kullanışsız olması, sağlık hizmetlerinin sunumunda yeterli olmaması, 1956 yılında yapılmış olmasından günümüz koşullarına elverişsiz olması ve fiziksel alanının yetersizliği sebebiyle 2014 Yılında Bakanlığımız Yatırım Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Yatırıma alınmış ve 16/11/2015 tarihinde tamamlanarak Müdürlüğümüze teslim edilmiştir. Ayrıca yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan yeni hizmet binası Sağlık Bakanlığı Misyonuna ve günümüz koşullarına uygun, modern, bir şekilde inşa edilmiştir.

Bu sebeple 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi yeni hizmet binası Ertuğrulgazi Mahallesi Himmetağa Mevkiine yapılmış olup; eski hizmet verdiği alana kolaylıkla ulaşılabilir uzaklıkta olduğundan ulaşım açısından herhangi bir engel teşkil etmemektedir. Talep halinde yürüme sıkıntısı çeken hastalarımızın kayıtları müdürlüğümüz tarafından 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezimizde yapılabilecektir.

Bakanlığımız tarafından halkımıza daha kapsamlı ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla aile hekimliği birimleri nüfus ortalaması 3500’ den 2500’e düşürülmesi öngörülmektedir. Bu nedenle müdürlük olarak 2016/2017 çalışma takvimimizde ilimizde toplam 20 yeni aile hekimliği birimi ve daha modern, çağdaş standartlara sahip aile sağlığı merkezlerinin faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır. Bilgilerinize arz ederim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam