Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Bilecik’te

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Bilecik’te

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-İstanbul TCDD Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattındaki ”Tünel 26” şantiyesindeki çalışan işçilerle iftarda bir araya geldi.

Vali Bilal Şentürk ve ilgililer tarafından karşılanan Bakan Karaismailoğlu, YHT projesinde Bilecik sınırları içerisinde bulunan T-26 projesi tünel şantiyesinde ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bakan Karaismailoğlu, şantiyedeki işçilerle yapacağı iftar öncesi yaptığı açıklamada, Ankara-İstanbul TCDD Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattındaki ”Tünel 26” şantiyesinde bulunduklarını anımsatarak, Ramazan ayının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle farklı geçtiğini kaydetti.

İşçilerle birlikte iftar açacaklarını ve bir arada olmaktan da mutluluk duyduğunu ifade eden Bakan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“T26 Tüneli 6 bin 800 metre, tamamı, giriş ve çıkışlarıyla beraber 8 bin 100 metrelik bir tünel inşaatı. İnşallah Ankara-İstanbul hattı, bu T26 Tüneli bittiği zaman 14 dakika daha kısalacak. Kovid-19 sürecinden geçiyoruz. Bu süreçte gerekli bütün tedbirlerimizi aldık. Mesafe anlayışımız, alışkanlıklarımız değişti. Hepsine uyarak, bütün tedbirlerimizi aldık. Şantiyelerimizi ona göre dizayn ettik. Bu şantiyelerimizde işçi arkadaşlarımız, çalışma arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Bunun gibi Türkiye’de binin üzerinde şantiyemiz var. Hepsinde gerekli tedbirler alınarak, hiçbir aksamaya mahal vermeden çalışmalarımız büyük bir özveriyle devam ediyor. Özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam