ÜLKÜCÜLER ÇAKIROĞLU’NU UNUTMADILAR
admin • 20 Şubat 2016 15:26:22 
ÜLKÜCÜLER ÇAKIROĞLU’NU UNUTMADILAR

 

Bilecik Merkezde bulunan çay bahçesi önünde yaklaşık bir yıl önce Ege Üniversitesinde öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun anısına ülkücü gençlerin yoğun katılımlarıyla helva dağıtıldı.

 

Konu hakkında Bilecik Ülkü Ocakları Başkanı Av. Fazlı Güner yaptığı açıklamada “Bilecik Ülkü Ocakları olarak Fırat Çakıroğlu’nun ruhuna mevlit okuttuk. Allah mekanını cennet etsin” diyerek şunları ifade etti:

 “Fırat, bizim içimizde yaradır”

 “Bugün ülkücü hareket için son derece üzücü bir gün. Geçen sene bugün kardeşimiz, reisimiz Fırat Çakıroğlu’nu kaybettik. Hainlerin her zamanki gibi erkeklikten yoksun şekildeki saldırısı sonucunda kaybettik. Fırat kardeşimiz bütün ülkücüler gibi kendi hayatını milleti uğruna feda etmeyi her daim hazır bir bozkurttu. Bin tanesi bir araya gelse terazide bir Fırat etmeyecek bir soytarı tarafından adice katledildi. Fırat kardeşim üniversite okumaya gitmişti. Üniversitenin Türk milletine ait olduğunu herkese göstermek için üzerine düşen bütün vazifeleri yerine getiriyordu. Temizdi, güler yüzlüydü. Herkese yardım ediyordu. Elinden geldiğince Türk ülküsünü en yükseğe çıkarmaya çalışıyordu. Bu davranışları bölücülerin gözüne battı. Fırat kardeşimizi hedef gösterdiler.

“Bundan sonra da şehidimizin anısını devam edeceğiz”

Çok uzun bir süre kendisinin hedef olduğunu yetkililere bildirdi hatta bununla ilgili işlemler yapıldı. Ama maalesef Fırat kardeşimiz korunamadı. Ama o korkmadı. Aynı atalarının geçmişte yaptığı gibi vazifesini yerine getirmek için okuluna gittiğinde şehit düştü. Fırat bizim içimizde yaradır. Fırat, en son şehidimizdir. Keşke en son kalsa. Görünen o ki daha çok şehitler vermeye devam edeceğiz. Ama yılmayacağız. Bundan sonra da şehidimizin anısını devam edeceğiz.” 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x