ÜLKÜCÜLER FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU’NU ANDILAR

ÜLKÜCÜLER FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU’NU ANDILAR

CANER ALKAN – Bilecik Ülkü Ocakları tarafından Ege Üniversitesi Kampüsü’nde çıkan olaylarda, hayatını kaybeden Ülkü Ocakları üniversite sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde “Ahde vefa -Son Ülkü Şehidi Fırat Yılmaz Çakıroğlu” adlı anma programı düzenlendi.

 

Merkez ve İlçelerden katılımlarla Bilecik Ülkü Ocakları İl Başkanlığı binası önünde toplanan ülkücüler “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” ve ”Ne mutlu Türküm diyene” sloganları atarak Tevfikbey caddesi üzerinden Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezine kadar yürüdüler.

 

Kongre Merkezinde konuşan Bilecik Ülkü Ocakları Başkanı Av. Mehmet Fazlı Güner, Türk’ün olduğu her yerde ülkücü hareketin ve Türk’ün olduğu her yerde ülkücü hareket mensuplarının şehitleri olduğunu, verilen her şehit ile davalarının daha da büyüdüğünü belirterek şunları söyledi:

“Her şehidimizde davamız daha da büyüyor”

“Mesleğini konuşarak para kazanan biri olarak sizin gibi değerli konukların karşısında konuşmak gerçekten normal duruşmalarda konuşmaktan daha zormuş bunu da böylece anlamış oldum. Uzun yıllar önce bir konferansa katılmıştım. 7 bin yıllık Türk tarihinden başlamıştı konuşmacı. Düşünmüştüm ya 7 bin yıllık Türk tarihini anlatmakla bitmez. Ne kadar da uzun konuşacak diye. Bugün ben o kadar uzun konuşmayacağım. Bu millet yıllardan beri zulümler görüyor. Bu millet yıllardan beri her yerde ülküsünü savunuyor. Her yerde ülkücü hareket var. Biz Türkiye’de sınırlamıyoruz bunu. Dünya’nın olduğu, Türk’ün olduğu her yerde ülkücü hareket var ve Türk’ün olduğu her yerde ülkücü hareket mensuplarının şehitleri var. En son şehidimiz Fırat kardeşimiz. Haberini aldığım gün hiç unutamıyorum. Hala içimde bir sızı olarak kaldı, kalıyor. Tabi hakkını arıyoruz, takip ediyoruz. Elimizden geldiğince buralarda duruşmalarında avukat meslektaşlarımız, partimiz, ocak genel merkezimiz arıyor ama şunu söylemek istiyorum. Her şehidimizde davamız daha da büyüyor, davaya olan inancımız daha da sağlamlaşıyor. Bir gün gelecek inşallah her şehidimizin günü geldiğinde intikamını alacağımız günleri de göreceğiz”

 

Yapılan konuşmalardan sonra Bilecik Ülkü Ocakları Orta Öğretim biriminin hazırladığı “Çakıroğlu” adlı oratoryo gösterisi yapıldı.

MHP İl Başkanı Ahmet Gürses, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, İl Genel Meclisi Üyeleri, MHP İl ve İlçe teşkilat üyeleri ile Ülkü Ocakları üyelerinin katıldığı programın sonunda Gün Sazak & Bir Şehidin Yolculuğu adlı kitabın yazarı Himmet Kayhan tarafından konferans verildi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam