ÜLKÜCÜLERDEN KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

ÜLKÜCÜLERDEN KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

CANER ALKAN –  Etkinlik hakkında bilgi aldığımız Bilecik Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birimi Başkanı Yasin İzbudak; “Serhat Turak Konya Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanımızdı aynı zamanda. Kendisi kurultaydan dönerken elim bir trafik kazası sonucu şehit oldu. Bize de genel merkezimizden bir yazı geldi böyle bir etkinlik oluşturma açısından. Biz de böyle bir etkinliği gerçekleştirdik” diyerek şunları aktardı:  

“Ülkü ocakları dışarıdan göründüğü gibi değil”

“Biz bugün burada Serhat Turak Kitap Okuma Etkinliğini gerçekleştirmekteyiz. Serhat Turak kitap okuma etkinliği derken Serhat Turak Konya Beyşehir Ülkü Ocakları Başkanımızdı aynı zamanda. Kendisi kurultaydan dönerken elim bir trafik kazası sonucu şehit oldu. Bize de genel merkezimizden bir yazı geldi böyle bir etkinlik oluşturma açısından. Biz de böyle bir etkinliği gerçekleştirdik. Şimdi niye dışarıda gerçekleştiriyoruz bu etkinliği? Ülkü ocakları dışarıdan göründüğü gibi değil aslında.

“Bilim ilim, irfan öğreniyoruz”

Biz eğitim ve kültür vakfıyız. Ülkü ocakları dışarıdan böyle kavgacı, gürültücü böyle hır çıkaran adamlar olarak gözüküyor. Fakat aslında öyle değil. Bilim ilim, irfan öğreniyoruz. Genç arkadaşlar yetiştiriyoruz. Ben kendim de küçüklükten beri ocaktan yetişmeyim. Dışarıda olmasının amacı bu. Diğer insanlar da görebilsinler neler yaptığımızı, dışarıda okuyoruz o yüzden. Genel merkezimizden böyle bir yazı geldi, biz de bunu gerçekleştiriyoruz şu anda.” 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam