• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ULUPINAR’DA KIRMIZI MEYVELERİN HASADI YAPILDI

ULUPINAR’DA KIRMIZI MEYVELERİN HASADI YAPILDI

Bilecik Tarım İl Müdürlüğü’nün ”Bereketli Topraklar Kırmızı Meyvelerle Buluşuyor” projesi kapsamında ”Ahududu” ve ”Böğürtlen” fidanlarını Ulupınar köyünde toprakla buluşmuştu. Bu kapsamda düzenlenen törenle kırmızı meyvelerin hasadı gerçekleştirildi.

Programa Vali Vekili Yunus Fatih Kadiroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Halis Nalbant, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Bilecik Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Banu Çiçek Güngördü, İl Müdürü Necmettin Yoldaş ile üreticiler katıldı.

Hasat Programı öncesi açıklamalarda bulunan Vali Vekili Kadiroğlu, şunları söyledi;

”Böyle güzel, verimli toprakları olan geleceği de parlak olan Bilecik’i daha da güzelleştirmek, potansiyelini en iyi şekilde değerlendirebilmek için her alanda çalışıyoruz. Projede emeği geçen başta Sayın Valimiz Bilal Şentürk olmak üzere, herkese teşekkür ediyor, üreticimize hayırlı, bereketli olmasını diliyorum.” dedi.

İl Müdürümüz Necmettin Yoldaş ise, ”Önceki Vali Bilal Şentürk’ün büyük emekleri ile geçtiğimiz yıl Aralık ayında İl Müdürlüğümüzce hazırlanan ”Bereketli Topraklar Kırmızı Meyvelerle Buluşuyor” projesi kapsamında ”Ahududu” ve ”Böğürtlen” fidanlarını Ulupınar köyümüzde toprakla buluşmuştu. 2019 yılında Ulupınar köyünde çiftçi ve sanayici buluşması projesini gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, ”Köyümüz model ve örnek bir köy haline geldi. Uygulanan çilek projesi, çiftçilerimize ve üreticilerimize örnek olacak bir proje haline geldi. Birim alanından yüksek verim elde etmemiz için küçük parçalarda daha katma değeri yüksek olan ürünlerin yetiştirilmesi için deneme alanları kuruyoruz ve çiftçimizi bu şekilde yönlendiriyoruz.

2 dekarlık alanda Haritage ahududu çeşidinden 300 adet, Aksu Kırmızısı ahududu çeşidinden 200 adet ve Jumbo çeşit böğürtlenden ise 500 adet fidan dikimiyle gerçekleştirilecek projede modern tekniklerin kullanılması hedefledik. Bu köyde üreticimiz, ailesiyle örnek model ortaya koyuyor. Bizde Gerek Bakanlık nezdinde gerekse İl Müdürlüğümüz tarafından kendilerine destekçi olmaya devam edeceğiz.

Başta bu projede büyük emeği geçen Sayın Valimiz Bilal Şentürk olmak üzere, Vali Vekilimiz Sayın Yunus Fatih Kadiroğlu’na, İl Genel meclis Başkanımız Osman Yılmaz’a teşekkürlerimi sunuyor, Üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir 1 kişi, ayakta, ağaç ve açık hava görseli olabilir

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ağaç ve açık hava görseli olabilir

Bir bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ağaç ve açık hava görseli olabilirBir 3 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava, ağaç ve şunu diyen bir yazı 'VE BAKANLIĞI TARIM RMAN T.C.' görseli olabilirBir 1 kişi, ayakta ve açık hava görseli olabilir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam