UMRE KAFİLESİ KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI
admin • 22 Aralık 2015 15:19:03 
UMRE KAFİLESİ KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI

Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen programa, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Müftüsü Necati Akkuş ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, umre kafilesinin, yolculukların en güzeline ve en anlamlısına çıktıklarını belirterek, şunları söyledi:

''Siz değerli umre yolcuları, bu yolculuk ile Sevgililerin Sevgilisi Peygamber Efendimiz ve sahabelerinin gözünün feri ve ayaklarının izi olan kutsal topraklara gidiyorsunuz. Diğer yandan bu yolculuğunuza anlam katan diğer bir nokta ise Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin senei devriyesine denk gelen günde sizler  bu kutsal topraklarda olacaksınız İnşaallah. Rabbim kutsal topraklara giden siz Müslüman kardeşlerimizin dualarını kabul etsin ve tüm Müslüman kardeşlerimize gitmeyi nasip etsin.'' ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Necati Akkuş ise yaptığı konuşmada, Bilecik'ten 6 otobüs halinde bir uçağı dolduracak kafilenin kutsal topraklara giderek, Bilecik'i temsil ettiğini belirterek, ''Cenabı Allah, bu yolculuğunuzu, hayırlı ve uğurlu etsin, emniyet içerisinde gidip geri gelmek nasip etsin. Bu yolculuğunuzda yaptığınız her güzel amel, söylediğiniz her güzel söz hatta almış olduğunuz her nefes sizler için büyük sevaplar getirecek İnşallah. Sizler, Allah'ın izniyle Peygamber Efendimizin dünyaya teşrif ettiği günün akşamında bu kutsal topraklarda olacaksınız. Burada bizler için, şehrimiz için ülkemiz ve dünyanın sükun ve selameti için dua etmenizi istiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yapılan uğurlama duasının ardından Umre kafilesi, yakınları ile helalleştikten sonra Bilecik'ten ayrıldı.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, programda kafile yolcuları ile görüşerek, hayırlı bir yolculuk ile gidip gelmeleri dileğini iletti.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x