Ün, Kabri Başında Anıldı

Ün, Kabri Başında Anıldı

14 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Ün’ün şehir mezarlığında düzenlenen anma törenine Vali Yardımcıları Metin Çınar ile Süleyman Deniz, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Uzun ile Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Gökçedağ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy, Çamlıca Öğrenci Yurtları Başkanı Osman Tuncan, Değişim Gazetesi Sahibi ve Gölpazarını Tanıtma ve Kültür Derneği Başkanı Mehmet Ergün, Bien Seramik Fabrika Müdürü Nevreddin Şenyayla, Dr. Sungur Turan, Dr. Özgür Düzgün, Avukat Ali Dere, Erzurumlular Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Lütfi Akyüz, Bilecik Gölpazarını Tanıtma ve Kültür Derneği Üyeleri Sadık Kaya, Sacit Sezer, Ertuğrul Aziz Doğan, Alptekin Emir, Ahmet Topçu, Hüseyin Özçınar, Semih Kaya, Emin Uluyol, rahmetli Emre Deniz Ün’ün kardeşi Yiğit Ün’ün arkadaşları ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Hatırlandığı üzere 18 Yaşında Ankara Başkent Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü öğrencisi Emre Deniz Ün, okul dönüşü bindiği aracın trafik kazası yapması sonucu Ankara Oran yolunda hayatını kaybetmişti. Emre Deniz Ün adına, Orman Bakanlığı ile Ün ailesi ortaklaşa olarak Bilecik Pelitözü Köyü’nde ‘Emre Deniz Ün Hatıra Ormanı’ oluşturmuş; ayrıca Bilecik Belediyesi de Ün ailesinin oturduğu Bilecik’teki evlerinin karşısına ‘Emre Deniz Ün Parkı’ yapmıştı.

Orman ve Park’ta adı ölümsüzleşen Emre Deniz Ün, her yıl vefat ettiği günde kabri başında dualarla anılıyor. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam