Üniversite-Bilecik TSO İşbirliği

Üniversite-Bilecik TSO İşbirliği

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyelerinin devlet desteklerinden daha fazla yararlanması amacıyla, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile BTSO arasında iş birliği toplantısı gerçekleştirildi.

BTSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, BTSO Başkanı Fevzi Uzun, BTSO Yönetim Kurulu üyeleri ile üniversitede görevli idareci ve akademisyenlerin katıldığı toplantıda, Bilecik'te üniversite ile sanayiciler arasında yapılabilecek çalışmalar tartışıldı.

Özcan, verdiği örneklerin ardından benzer çalışmaların Bilecik'te de yapılabileceğini belirterek, Bilecik'te sanayici ve üniversiteyi bir arada buluşturarak, ortak projelere imza atmanın gereğini anlattı.

BTSO Başkanı Fevzi Uzun ise üniversite sanayi iş birliğini gelecekte büyük işler başaracak bir oluşum olarak gördüklerini ifade etti.

BTSO olarak tüm üyelerinin ticaret ve sanayici müteşebbislerden oluştuğunu vurgulayan Uzun, "Üyelerimizin devlet desteklerinden daha fazla yararlanabilmelerine ilişkin yapılan çalışmaları burada hep birlikte masaya yatırıyoruz. Bu toplantının düzenlenme nedeni, Bilecik'te birlikte yapabileceğimiz işbirliğinin somut adımlarını hep birlikte atmaktır. Bilecikiş dünyası olarak bu birlikteliğe hazırız. Somut adımları atmak istiyoruz" diye konuştu.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve BTSO Genel Koordinatörü Yüksel Okşak ise yaptığı sunumda, Bilecik'in potansiyel sanayi gücüne dikkati çekti. 

Toplantıda, Bilecik TSO ile üniversite arasında somut adımlar atılması için BTSO'nun koordinatör rol üstlenmesi, ilk etapta sanayici ile akademisyenlerin ortak proje geliştirebilmeleri için üniversitenin akademisyen, BTSO'nun da firma havuzu oluşturması kararlaştırıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç