Üniversite ile Bilecik SMMMO İşbirliği

Üniversite ile Bilecik SMMMO İşbirliği

 

Başkan Şensoy İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi öğrencilerine meslek öğretmek amacıyla böyle bir uygulama yapmaya karar verdiklerini belirtti.

                Şensoy konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“4 yıllık İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi öğrencilerinin meslek bürolarımızda Haziran ayına kadar bir eğitim aynı zamanda öğretim gibi çalışmasını bir protokole bağlayarak sosyal güvencesinin de üniversite tarafından karşılanmasıyla haftanın belirli günlerinde bir öğrenciye sahip çıkma anlamında oda olarak bir çalışmamız oldu. Üniversite de bunu çok istedi. Merkezdeki arkadaşlarımızın hemen hemen tamamı birer tane öğrenciye sahip çıkma konusunda kendilerine imkan sağlayacaklarını söylediler. Ben bu arkadaşlarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bunu Bilecik’te ilk defa yapıyoruz. Bir meslek kuruluşu bir üniversite meslek odası işbirliği ile bir öğrenciye mesleki konuda sahip çıkıp onun iş hayatına hazırlanması, referans olunması gibi konularda ön ayak olmuş oluyoruz. Eğer başarırsak diğer meslek örgütlerine de örnek olacağına inanıyorum. Eğer ilçelerden gelen 4 yıllık okuyan arkadaşlarımız varsa onları da ilçedeki arkadaşlarımıza yönlendireceğiz.

Bu eğitime gelecek olan öğrenciler puanlarına göre gelecek. Çalışkan öğrencilerden gönüllülük esasına göre gelecekler. Bu yönde de çok faydalı olacağını düşünüyoruz. İleride üniversitede, direk mali müşavirlik mesleğindeki konuların ders olarak okutulacağı bir bölüm açılması projesi söz konusu.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam