Üniversite Öğrencileri Filistin İçin Yürüdü

Üniversite Öğrencileri Filistin İçin Yürüdü

 

Bugün öğle namazı sonrasında Merkez Şerif Paşa Camii önünden hareket eden gençler ellerinde Filistin bayrakları ile yürüyüşe başladı. Gençlere yürüyüşleri sırasında Saadet Partisi İl Başkanı İbrahim Meral de eşlik etti. Gençler yol boyunca “Filistin’e kalkan eller kırılsın. Siyonist İsrail Filistin’den defol. Bilecik uyuma Filistin’e sahip çık. Şehidim hakkını helal et bize.” şeklindeki sloganlar ve tekbirler eşliğinde Şehitler Parkı’na geldi.

Bilecik Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Sadık Savak da Şehitler Parkı’nda hazır bulunarak gençlere destek vermek için geldiklerini belirtti. Ayrıca ellerinde “Sessiz olun Filistin ölüyor. Osmanlı’nın tokadını unuttun mu İsrail? Filistin ölüyor, sessizlik sürüyor.” pankart ve Filistin bayrağı bulunan bayanlar eylemcilere destek verenler arasındaydı. Gençler Şehitler Parkı’nda İsrail aleyhine slogan atmaya devam etti ve ardından bir basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasında şunlar aktarıldı:

“Biz burada bugünün genç nesli, yarının anneleri babaları, ülkenin geleceği ve üç kıtaya hüküm salmış bir cihan imparatorluğunun ilk çadırlarının kurulduğu topraklar üzerinde onların torunları olarak bulunmaktayız.

1948’den bu yana süregelen ve son günlerde gündemden düşmeyen İsrail’in saldırgan politikalarına bir yenisini daha eklemesi artık bizim için bardağı taşıran son damla olmuştur. Yıllardan beri İsrail bu saldırgan, işgalci tutumunu değiştirmeden her geçen gün bu tavrının üzerine bir yenisini daha ekleyerek terörizm denilince akla gelen örgütlerden biri haline gelmiştir.

İsrail Terör Örgütü kadın, erkek-yaşlı, genç ve çocuk ayrımı yapmaksızın masum Filistinli kardeşlerimizin üzerine bombalar yağdırarak “Cehennemin Kapılarını aralamışlardır”. Şu anda açık hava hapishanesinden farksız bir durumda olan Gazze’de yaşanan bu zulme “dur” demenin vakti geldi. Yapılan katliamlara karşı sessiz kalmayacağız. Dur durak bilmeyen bu Siyonist zihniyet karşısında Türk halkı olarak dimdik ayaktayız. Bu davada Filistinlinin yanındayız ve sonuna kadarda yanında olacağız.

7’den 70’e burada ortak bir amaç için toplanmış onlarca insan terörü lanetlemekte ve dünyanın birçok yerinde yaşanan bu ve buna benzer faaliyetlerin son bulması için tek yürek olmuş vaziyettedir. Artık terörizm günümüzde öyle bir hal almıştır ki yaşamın her alanını etkilemektedir. Aslında terörizm denilen şey anlatılmak istenen fikirlerin çirkinleştirilmiş halidir. Bunun en yakın örneklerinden birini ülkemizde gerçekleştirilen terör eylemlerinde görmekteyiz.

Terörizmi 1984 yılından günümüze kadar en çarpıcı şekilde yaşamaktayız ve dün Şemdinli’de meydana gelen terör saldırısının ardından şehadet şerbetinden içen 5 askerimiz ile birlikte Türkiye terörizm lanetine 6 bin 262’inci şehidini vermiştir.

Yüreklerimize düşen bu acının sorumlularına tepkimizi en ağır şekilde göstermeye devam edeceğiz. Sesimize kulak veren herkesten Allah razı olsun.”

                Basın açıklamasının ardından şehitler için Fatiha okundu sonrasında grup olaysız bir şekilde dağıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam