ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ÇALIŞMA

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ÇALIŞMA

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu 1. Sınıf öğrencileri, Öğretim Görevlisi Esra Ayeş Aslan’ın önderlik ettiği ‘Minik Kalpler Üşümesin’ etkinliği çerçevesinde Ağrı’daki okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine atkı-bere göndererek orada okuyan öğrencilerin yüzlerini güldürdüler.

Daha önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ’Doğu Tepe İlkokulu, Kavak ilkokulu, Aşağı Küpkıran İlkokulu, Kuva-i Milliye İlkokulu, Badilli İlkokulu, Karakozan ilkokulu, Bezirhane 50.Yıl İlkokulu’ toplam 7 okuldaki okul öncesi ve ilkokul 1. Sınıf öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kampanya başlatan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri güzel ve anlamlı bir çalışmayı ortaya koydu.

Hazırladıkları atkı bereleri okullara göndererek öğrencilere unutulmadıkları hissi yaşatıp onların sadece bedenlerini değil aynı zamanda yüreklerini de ısıtan üniversite öğrencileri, onlarca çocuğu gülümsemesini sağladı.

Öğretim Görevlisi Esra Ayeş Aslan gerçekleştirdikleri çalışma hakkında yaptığı açıklamada; ‘’Bizler her yıl çeşitli bir etkinliğe imza atmak istiyoruz. Bu kez, soğuk ve zorlu yaşam şartları ile hayatları daha da zorlaşan minik yüreklerin bir nebze de olsa ısınmasında katkıda bulunmak istedik ve çok mutluluk verici bir şey. Bu çalışmalarımızla bizler, 57 kız 54 erkek toplamda 111 öğrenciye ulaştık. Bunun için Çocuk Gelişimi öğrencilerinin kendi elleriyle ördüğü ve her ilmeğe sevgilerini de katıp işledikleri atkı-berelerin okullara gönderdik.’’ İfadelerini kullandı.

Aslan, sınırlı bütçelerinden ve zamanlarından fedakarlık yaparak bu etkinliğe katkı da bulunan öğrencileri canı gönülden tebrik ettiğini belirtti.

Üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan atkı ve bereleri giyen minik öğrenciler de mutluluklarını gönderdikleri fotoğraflarla paylaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam