Üniversite öğrencilerinden çocukları sevindiren proje

Üniversite öğrencilerinden çocukları sevindiren proje

Projenin ekip lideri Deniz: "Çocuklara kendi aramızda topladığımız kitap, kırtasiye malzemesinin yanında diş fırçası dağıttık. Onlar da biz de çok mutlu olduk"

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, hayata geçirdikleri projeyle yaklaşık 500 çocuğun kırtasiye ihtiyacını karşıladı. 

"Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük" dersi kapsamında, Bankacılık Sigortacılık ve Tıbbi Tanıtım Pazarlama Bölümü öğrencilerinden oluşan bir grup, Pazaryeri ilçesi ile bağlı köylerde eğitim gören 5 farklı ilkokuldaki çocukların kırtasiye ihtiyacının karşılanmasına yönelik proje başlattı.

Öğrenciler, proje kapsamında topladıkları yardım malzemelerini, çocuklara dağıttı.

Projenin ekip lideri Nurgül Deniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu çalışmanın herkese örnek olmasını dileyerek, şöyle konuştu:

"Çocuklara kendi aramızda topladığımız kitap, kırtasiye malzemesinin yanında diş fırçası dağıttık. Onlar da biz de çok mutlu olduk. Onların mutluluğu bizi daha çok umutlandırdı. Sevincimize sevinç kattılar, onları çok sevdik. Çok güzel bir anı oldu."

Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Faruk Akın'ın ise projeye destek veren öğrenciler ile sponsor ve gönüllülere teşekkür etti. 

Öğrencilerle 6 sosyal sorumluluk projesi hazırladıklarını belirten Akın, şunları kaydetti:

"Bu projelerden birincisi, şehitliğin bakımı ve onarımıyla ilgiliydi. Özellikle bu proje ile köy okullarındaki öğrencilerimize destek olmayı amaçladık. Paketlerin öğrencilerin eğitim yaşamında, onlara en azından bir umut ve ışık olmasını temenni ettik." AA

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam