ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN TERÖRE TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde faaliyet gösteren Meslek Tanıtım ve Etkinlik Kulübü, Yeniler Kulübü ve Bilinçli Gençler Kulübü öğrencileri teröre tepki yürüyüşü gerçekleştirdi.

1

Ülkemizde son günlerde yaşanan terör eylemlerini protesto etmek isteyen öğrenciler, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi içerisinde bulunan Meslek Yüksek Okulu önünden başladıkları yürüyüşe Öğrenci Otağı önünde son verdiler. Burada Kulüpler adına basın açıklaması gerçekleştiren üniversite öğrencisi Ali Özpınar yaptığı açıklamada tahrik dolu hainliklere prim vermeyeceklerini; birlik, beraberlik ve dayanışmalarını artırmak içinde her türlü mücadeleyi vereceklerini belirtti.

2

Özpınar, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Bu açıklamayı ülkenin vatansever gençleri olarak gerçekleştiriyoruz.

Türkiye’de huzur sükûn ve kardeşlik ikliminin hâkim olmasından rahatsız olan odaklarca Ankara Kızılay’da gerçekleştirilen ve onlarca insanımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. İnsanlığa yönelik bu saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyor tedavileri devam eden kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.

3

“Sabrımız kadar metanetimiz de güçlüdür.”

Sabrımızla oynamanız nafiledir, bilinmektedir ki sabrımız kadar metanetimiz de güçlüdür.

Tahrik dolu hainliklere prim vermeyiz, Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı artırmak içinde her türlü mücadeleyi vereceğiz, tüm arzularınızı kursaklarınızda bırakacağız.

4

İç ve dış mihraklarca ülkemizin huzuru ve refahı, birliği beraberliği, kardeşliği hedef alınıyor. Bu durumun farkındayız. Güçlü Türkiye hedefi her dönemde küresel güçleri ve onların yerli iş birlikçilerini rahatsız etmiştir.

Bu rahatsızlık terör eylemlerini provokasyon faaliyet ve sosyokültürel alana yönelik çatışma ve kutuplaşma arayışları olarak tezahür ettirilmiştir.

5

Sözü edilen terör yapılanmaları ve faaliyetleri her birinin faili ya da sorumluları farklı olsa da hedefi ortaktır.

Hedef bölgesinde huzuru demokratik kültürü kardeşlik ve birlik iklimi ile öne çıkan Türkiye’nin yolunu kesmek güçlü ve büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmektedir.

“Güvenlik güçlerimizin, hükümetimizin ve devletimizin yanındayız.”

Ayrıca bu provokasyon ve terör eylemlerinden nasiplenmeye çalışan Mankurtlara vatanını ve milletini seven bir üniversite gençliği olarak buna fırsat vermeyeceğimizi bildiririz.

6

Sonuna kadar devletimizin bekası için bedel ödeyip, can sipere bir şekilde terörle mücadele eden emniyetimizin, silahlı kuvvetlerimizin, hükümetimizin, devletimizin yanındayız.

Terörün ve teröre dolaylı, dolaysız destek veren yardakçıların ise karşısındayız. Bilinmelidir ki ülkemiz üzerinde ameliyat yapılmasına bugüne kadar izin vermedik, bundan sonra da izin vermeyeceğiz. Rabbim ülkemizin birliğini ve dirliğini bozmaya çalışanlara “Kahhar” ismiyle kahrı perişan eylesin.

Bu tür saldırı ve provokasyonlara tepkimizi ortaya koymak amacıyla tüm üniversiteli kardeşlerimizi duyarlı olmaya ve bizi bir ve beraber yapan al bayrağımızı her yerde dalgalandırmaya davet ediyoruz.”

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam