• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
üniversite -sanayi iş birliği güçleniyor

üniversite -sanayi iş birliği güçleniyor

Üniversite ve Bilecik TSO Genişletilmiş Meclis Toplantısı’na Ev Sahipliği Yaptı

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Ocak Ayı Genişletilmiş Meclis Toplantısı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) İİBF Konferans Salonu’nda düzenlendi. Üniversite ile iş dünyası arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirmek ve yeni iş birliklerinin temelini atmak amacıyla gerçekleştirilen toplantıda, akademisyenlerimiz Üniversitemizin teknolojik altyapıları ve Bilecik sanayisine sunabileceği katkılarla ilgili sunumlar yaptı. BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş’ın ev sahipliği ve TSO Meclis Başkanı Hakkı Aynur’un başkanlığında gerçekleşen toplantıda, sanayici ve iş adamları Üniversiteden beklentilerini akademisyenlere iletme fırsatı yakaladı.

Toplantıda söz alan akademisyenler; Fen Bilimleri Enstitüsü ve Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cihan Darcan, Endüstriye Dayalı Mesleki Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Çağlayan Açıkgöz, Merkezi Araştırma Laboratuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Apaydın ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cenk Karakurt, Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren laboratuvarlar hakkında iş adamlarına detaylı bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, üniversite-sanayi iş birliğinin güçlendirilerek daha ileri seviyelere ulaşılması gerektiğinin altını çizdi ve fikir alışverişinin önemine vurgu yaptı. Öncesi de olmak kaydıyla son 1 yılda bu konuda önemli adımlar atıldığını belirten Rektör Taş, “Asıl amacımız, üniversite-sanayi ilişkisinin daha güçlü bir şekilde devam ettirilmesini sağlamak ve ileriye yönelik adımlar atabilmek. Herkesin arzu ettiği şey; daha ileriye gidebilmek, daha ilerisini görebilmek, daha fazla sonuç alabilmek.” dedi. Toplantıda ele alınan konuların kendileri için çok değerli olduğunu ifade eden Rektör Taş, dile getirilen önerilerden gerçekleştirebilir olanları en kısa sürede hayata geçirmek için çalışmaya başlayacaklarını söyledi.

Gerçekleşen toplantıya; Rektör Prof. Dr. İbrahim Taş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurgül Özbay, Bilecik TSO Meclis Başkanı Hakkı Aynur, Bilecik TSO Meclis ve Komite Üyeleri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, meslek odaları yöneticileri, kamu kurumu idarecileri, iş adamları ve akademisyenler katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam