• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİKLERİ DEVAM EDİYOR

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİKLERİ DEVAM EDİYOR

Bilimsel çalışmaların sanayiye; sanayide edinilen teknolojik tecrübelerin ise akademik eğitime entegrasyonunu sağlamak amacıyla bir süredir devam eden Üniversite-Sanayi işbirliklerine bir yenisi daha eklendi.

Bursa merkezli Balkan Robot Teknolojileri Şirketi yetkilileri ile Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir arasında bir görüşme gerçekleştirildi.

Gerçekleşen görüşmede üniversite Endüstriye Dayalı Mesleki Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (EDMEM) tarafından robotik alanında gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirilirken bu akademik çalışmaların sanayi alanında kullanımına yönelik prensipler ele alındı.

Rektör Beydemir; Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kurban, Balkan Robot Teknolojileri Şirket sahibi Mutlu Balkan, İş Geliştirme Müdürü Orhan Başak ve ARGE Müdürü İsmail Hakkı Gezer’e ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, ‘Üniversite olarak sanayi kuruluşlarının gelecek teknolojilerine yönelik bütün faaliyetlerinin içinde olmak arzusundayız. Akademik çalışmalar, geleceğin teknolojisi olan Robot alanın başlıca unsurlarından biridir. Bu çerçevede üniversitemiz ile sanayi kuruluşları arasında ilişkileri geliştirmek ve işbirliklerini artırmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır.’’ şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam