• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÜNİVERSİTE VE SANAYİ ÇEVRE İÇİN BİR ARAYA GELDİ

ÜNİVERSİTE VE SANAYİ ÇEVRE İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Yaşanan ortamlarda hava kalitesinin artırılması, endüstriyel kirleticilerin çevresel etkileri ve giderilmesine yönelik yöntemlerle, çevresel yönetmeliği mevzuatlarının anlatıldığı konferans, sanayici, kamu görevlileri ve üniversite öğretim üyelerini bir araya getirdi.

Kuruluş amacı üniversite ve sanayiyi bir araya getirerek ortak projeler üretmek, toplumun yaşam kalitesine katkıda bulunmak olan Bilecik Üniversite Sanayi İşbirliği Derneği’nin etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Baca gazlarının çevresel etkileri, uygulama ve mevzuat” konulu konferans 14 Eylül 2015 tarihinde 1. Organize sanayi bölgesi subaşı restoran vip salonunda gerçekleştirildi.

Sanayicilerin, öğretim görevlilerinin ve kamu kurumu temsilcilerinin ilgi gösterdiği konferansta, Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, ÇEDFEM Müh. A.Ş. Gen. Md. Hüsamettin Çoban, Bilecik Çevre ve Şehircilik İl Md. Personeli ve Çevre Yük. Müh. Mesut Çiftçi konuşmacı olarak katılmışlardır. Konferansta endüstriyel kirleticilerin çevresel etkileri, hava kalitesinin araştırılmasına yönelik yapılabilecek çalışmalar ve uygulama örnekleri ile, buna yönelik yönetmeliklerin nasıl uygulandığı anlatıldı.

Konferans sonunda konuşmacılara, katılımcılar tarafından merak edilen sorular sorularak interaktif bir paylaşım gerçekleştirildi.

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, J. Er Eğitim Tug. K. Tuğ. Gen. Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı J. Albay Alper Sır, İl Emniyet Md. Ali Ekber Bektaş, 1. Org. San. Böl. Yön. Kur. Bşk. Mehmet Arslan, Şeyh Edebali Üniversitesi Müh. Fak. Dekanı Prof. Dr. Nurgül Özbay, Çevre ve şehircilik İl Müd. Murat Akat, Bilim ve Sanayi İl Müd. Bayram Kaya, İŞKUR İl Müd. Ayhan Tozan ve diğer erkan katılım sağlayarak konferansa destek verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam