ÜNİVERSİTEDE 58 AKADEMİSYEN CÜBBESİNİ GİYDİ

ÜNİVERSİTEDE 58 AKADEMİSYEN CÜBBESİNİ GİYDİ

Şeyh Edebali Üniversitesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Cübbe Giyme ve Belge Takdim Töreni, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen törene Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik İl ve ilçe Protokolü, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

“İlim Bil, İrfan Bil, Söz Bil”

Göreve atandığı Mart 2020 tarihinden bu yana üniversitede yapılan iş ve işleyişler hakkında dinleyicilere bir sunum yapan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Şeyh Edebali Hazretlerinin “İlim bil, irfan bil, söz bil” öğüdüne atıf yaparak “İlim, irfan ve söz bilen nesilleri yetiştirecek tüm akademisyenlerimizi yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı. Cübbelerini giyen akademisyenlerimize başarılar dileyen Rektörümüz Beydemir, “Üniversitemizin bilim, kültür, spor, sağlık ve diğer tüm alanlarda dünyanın en saygın üniversiteleri arasına yükselmesi ve orada kalıcı olması için uğraş veriyoruz. Başta bizleri ülkemiz için hizmet etmeye tensip buyuran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yaptığımız çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

2021 yılı içerisinde bir üst akademik unvana atanmayı hak eden toplam 58 akademisyenin cübbe giydiği törende ayrıca Q1 kategorisinde en fazla bilimsel yayını olan, ulusal ve uluslararası projesi olan ve fen, sosyal ve sağlık bilimleri alanlarında en fazla akademik teşvik puanına sahip akademisyenlere de belge takdimi yapıldı.

Akeoloji, Resim, Cam ve Seramik Eserler Sergisi Yoğun İlgi Gördü

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğretim üyelerinden oluşan Anadolu Klarnetli Beşlisi’nin klasik müzik dinletisi ile başlayan törenin kokteyl arasında Arkeoloji Bölümü, Resim Bölümü ile Seramik ve Cam Bölümü tarafından açılan eserler sergisi davetlilerden yoğun ilgi gördü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam