ÜNİVERSİTEDE E KAYIT DURGUNLUĞU

ÜNİVERSİTEDE E KAYIT DURGUNLUĞU

   E kayıt yoğunluğu azalttı

Kesin kayıt işlemlerinin başlamasının ardından bu yıl ek kontenjanlar dahil yüzde 98 doluluk oranına ulaşan ve gelişimiyle adından söz ettiren Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde kayıt heyecanı sürüyor. Üniversitede e kayıt sisteminin devreye girmesiyle kayıtlardaki yoğunluklarda da bir azalma görüldü. Geçen dönemde yaşanan kalabalık kayıt telaşı bu sene fazla hissedilmedi. E kayıt sisteminin uygulanması ve kayıt döneminin 1 hafta boyunca sürecek olması yoğunluğu büyük oranda azalttı.

Üniversitemiz dezavantajlı öğrencilerini de unutmadı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi bu sene de yeni kayıt olacak öğrencilere yardımcı olmak için üniversitede bir stant açtı. Stantta yeni kaydolan öğrencilere yer tarifi, üniversite bilgilendirmesi gibi konularda yardımcı olduklarını belirten  Sosyal Çalışmacı Zeynep Ayanoğlu ayrıca engelli ve psikolojik danışmaya ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik üniversite bünyesinde açılan birimlerden de bahsetti. Ayanoğlu, “Biz burada her sene üniversite kayıt haftasında tanıtım stantımızı açıyoruz. Bu sene öğrencilerimiz e kayıt üzerinden de öğrencilerimiz kayıt hakkına sahip olduğu için öğrencilerimiz daha az.

Engelli öğrencilerimiz için oluşturduğumuz özel gereksinim öğrenci birimimiz ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik birimimiz var. Bilgi almak isteyen arkadaşlarımıza bunları aktarıyoruz. Ayrıca üniversitemizi tanıtıcı broşürlerden veriyoruz. Burada bütün fakültelerimiz ve bölümlerimiz yazıyor. Bunların dışında öğrencilerimiz genel olarak bizlere apartlar ve yurtlar hakkında soru soruyor. KYK ile bilgi almak istiyorlar. Bu bilgilerin dışında dönem içerisinde zaten öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.”ifadelerinde bulundu.

Yurt sahipleri olmayan yoğunluktan yakındı

Gelen öğrencileri ayrıca özel yurt sahipleri ve öğrenci kulüpleri karşıladı. Üniversite girişinde stant açan yurt sahipleri öğrenci yoğunluğunun az olmasından yakındı.

Hayallerini şeyh edebali üniversitesi’nde gerçekleştirecekler
Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS ) sonucunda üniversiteyi kazanan öğrenciler için kesin kayıtlar başladı. Kayıt işlemlerinin başlamasıyla öğrenciler, yıllarca hayallerini kurdukları üniversite hayatına Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde ilk adımlarını atmış bulunuyor. Yaklaşık 4 bin 336 öğrencinin kayıt yaptıracağı üniversitemiz Üniversitesi en çok tercih edilen üniversiteler arasında yerini almış bulunmakta.

yaklaşık 5 bin öğrenci

2015-2016 Eğitim – Öğretim yılında yaklaşık 5 bin yeni öğrencinin geleceği  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin öğrenci sayısı 17 bin 500 civarında olması tahmin ediliyor. Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin 2 bin 628 İl merkezine 1708 ise ilçelere yerleştirilmiştir. Böylece personel ve diğer paydaşlarla 20.000’in üzerinde bir üniversite yapılanması gerçekleştirilmiş olmak.

 

Kampüs11.net öğrencilerin yanında

Bu sene kayıt yaptırmak için Bilecik’e gelen öğrencilere ise mezun olmuş diğer öğrenciler tarafından bir farklılık sunuldu. Kampüs11.net adlı öğrenci haber sitesi yeni öğrenciler için Bilecik Tanıtım Rehberi hazırladı. Bilecik’i ve üniversiteyi birçok yönüyle tanıtmayı amaçlayan öğrenciler, kendilerinin de bu süreci atlattıklarını ve diğer arkadaşlarına da bu konuda yardımcı olmak istediklerini belirtti. Kayıt yaptıran öğrenciler üniversiteye dair ne varsa kampüs11.net aracılığıyla takip edebilecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam