• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÜNİVERSİTEDEN ÇOCUKLARA KODLAMA EĞİTİMİ

ÜNİVERSİTEDEN ÇOCUKLARA KODLAMA EĞİTİMİ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi  Çocuklar İçin Temel Kodlama Eğitimi Kursu açtığını duyurdu.
Günümüzün olmazsa olmazlarından olan kodlama bilgisini gelecek nesillere öğreterek topluma katkıda bulunmak için çabalayan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi sadece lisans ve lisan üstü eğitime değil aynı zamanda çocukların da eğitimi için emek sarf ediyor.

Araştırma Görevlisi Hakan Üç gün tarafından 20 Nisan, 4 Mayıs tarihleri arasında 3 hafta boyunca 12 saat verilecek olan eğitimler Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Ortaokul ve ilkokul öğrencilerine yönelik farklı olarak iki sınıf açılacağı duyurulan kodlama kursu için son başvuru tarihi 17 Nisan Çarşamba olduğu söylendi.

İlkokul gurubunda 16, ortaokul grubunda 20 kişi kontenjan olduğu belirtilen kurslar için kayıt yaptırmak isteyenlerin bilecik.edu.tr/bilsem/ adresinden başvuru formunu doldurabilir. Kesin kayıt için kimlik fotokopisi, bir fotoğraf ve veli izin belgesi yeterli olacağı belirtildi. Üstelik piyasa binlerce liraya verilen bu eğitim için Üniversiteden kurs süresince masraflar için her eğitim grubundan sadece 160 TL gibi cüzi bir rakam talep edildiği öğrenildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada; “Kodlama eğitimi, çocuklarımıza sadece teknolojinin sunduğu imkanlar çerçevesinde programlama ya da yazılım geliştirme alanında değil, günlük hayattaki aktivitelerinden okul ödevlerine kadar oldukça farklı alanlarda problem çözmeyi, karşılarına çıkacak olan problemleri hangi sırayla çözmeleri gerektiğini, olaylar ve durumlar arasında ilişki kurabilmeyi, sistematik düşünmeyi ve planlamayı öğrenme noktasında yardımcı olmaktadır. Böylelikle geleceğimizin mimarları olan çocuklarımız farklı ve yaratıcı düşünme, problem çözme odaklı olma, takım çalışması yapabilme ve eleştirel düşünebilme gibi özellikler edinebilmektedirler.” İfadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam