• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÜNİVERSİTEDEN İNGİLTERE ÇIKARTMASI

ÜNİVERSİTEDEN İNGİLTERE ÇIKARTMASI

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nden (BŞEÜ) bir heyet, İngiltere’nin seçkin üniversitelerinden Cambridge, Anglia Ruskin ve Coventry üniversitelerinde inceleme yapmak üzere bir dizi akademik ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyaretlere; Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Cihan Darcan, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yasin Acar ve Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Sema Leblebici katıldı.

Ziyaretler kapsamında, dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer alan Cambridge Üniversitesi’nin Biyokimya Bölümü’nde bulunan The Cambridge Centre for Proteomics laboratuvarı ziyaret edildi ve BŞEÜ’ye kurulması planlanan laboratuvarla ilgili Dr. Mike Deery’den bilgi alındı. Ziyaretlerin ikinci gününde Anglia Ruskin Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi’ni ziyaret eden heyet, burada BŞEÜ’yü tanıtarak öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ile ilgili temaslarda bulundu.

Son olarak Coventry Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ni ziyaret eden heyet, burada Mühendislik Fakültesi Dekanı Ray Farmer’dan Üniversitede yapılan araştırma projeleri hakkında bilgi aldı. Burada üniversitelerarası yürütülebilecek ortak çalışmalar üzerine yapılan görüşmeler sonucunda, otomotiv alanında ortak projeler geliştirilebileceği konusunda fikir birliğine varıldı. Coventry Üniversitesi ziyareti kapsamında Sağlık ve Yaşam Bilimleri Fakültesi Dekanı Dr. Mark Norrish ile de görüşen akademisyenler, son derece verimli geçen toplantıda Sağlık ve Hasta Bakıcılığı bölümlerinin çalışmaları hakkında bilgi aldı ve ilgili laboratuvarları gezdi. Coventry Üniversitesi temasları kapsamında son olarak Kültürlerarası İşbirliği Yöneticileri ile görüşüldü ve iki üniversite arasında kurulabilecek işbirliği alanları üzerine fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantı sonucunda iki üniversite arasında proje bazlı çalışmaların yapılabileceği konusunda fikir birliğine varıldı.

Temaslar sonunda bir değerlendirme yapan Doç. Dr. Cihan Darcan, Doç. Dr. Yasin Acar ve Yrd. Doç. Dr. Sema Leblebici, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nin uluslararası akademik ilişkilerinin geliştirilmesi, akademik tanınırlığının artırılması ve uluslararası düzeyde akademik işbirliklerinin kurulması amacıyla gerçekleştirilen akademik ziyaretlerin son derece verimli geçtiğini belirterek, benzeri ziyaretlerin ileriki dönemlerde de yapılmasının planlandığını kaydettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam