• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÜNİVERSİTEDEN ”TÜRK SANAT MÜZİĞİ” KONSERİ

ÜNİVERSİTEDEN ”TÜRK SANAT MÜZİĞİ” KONSERİ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) organizasyonunda Türk Müziği Topluluğunca ”Türk Sanat Müziği” konseri verildi.   Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde, BŞEÜ öğretim görevlisi Dr. Tuncay Dağlı’nın şefliğinde gerçekleşen konser, ”İstiklal ve Çanakkale Marşı”nı ezbere okuma yarışmasında birinci olan öğrencilerin İstiklal Marşı’nı ve Çanakkale Marşı’nı okumasıyla başladı.

Tanzanya, Sudan, Kango, Ruanda, Kongo, Çad, Kerkük, Yemen, Etiyopya, Kamerun, Tunus, Benin, Uganda ve Kenya gibi ülkelerden gelerek BŞEÜ’nde farklı bölümlerde okuyan öğrenciler, öğretim görevlileriyle birlikte Anadolu’nun farklı yörelerinden eserleri seslendirdi.  Türk Müzik Topluluğu ile Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜMÖR) işbirliğinde BŞEÜ, Eskişehir Osmangazi ve Anadolu Üniversitesinde görev yapan öğretim görevlilerinin de yer aldığı konserde, yabancı öğrencilerin Türkçe olarak eserleri seslendirmesi izleyicilerden alkış aldı.

Etkinlik, Vali Bilal Şentürk ve BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş’ın öğrencilere ve koroda görev alan öğretim görevlileri ile yabancı öğrencilere belgelerini vermesiyle sona erdi.   Konsere, Vali Şentürk’ün eşi Münevver Şentürk, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uysal Ağaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal ile sanatseverler katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam