Üniversitelilerden Hayvan Sağlık Merkezi’ne Ziyaret

Üniversitelilerden Hayvan Sağlık Merkezi’ne Ziyaret

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Hayvanlar Koruma Kulübü üyeleri, Doğal Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek, merkezde tedavileri süren, aşıları yapılan ve sahiplenmeyi bekleyen hayvanlar hakkında bilgi aldılar.

Ziyaret sırasında verilen hizmetler ve sokak hayvanlarının merkezdeki yaşamları konusunda yetkililerle fikir alışverişinde bulunuldu. Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Yusuf Selek, Doğal Yaşam Merkezi'nin özellikle kısırlaştırma ve sahiplendirme konusunda örnek alınan bir proje olduğunu söyledi.

HAYTAP Eskişehir Temsilcisi Ayten Tutkun'la birlikte gerçekleştirilen ziyarette merkezde bakım ve tedavileri devam eden hayvanlarla yakından ilgilenen ve hayvanları kendi elleriyle besleyen üniversiteliler, merkez yetkililerinden sokak hayvanları konusunda gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi alındı.

Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezi'nin gerçekleştirdiği çalışmaları basından takip ettiklerini ifade eden üniversiteliler, merkezin donanımı ile birçok kente örnek olduğunu dile getirdi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Hayvanları Koruma Kulübü üyeleri gerçekleştirdikleri ziyarette yaptıkları açıklamada, Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezi'nin sokak hayvanları sorununun çözümü için çalışmalarına devam ettiğini vurgulayan belediye yetkilileri, bu konuda STK'ların kendilerine verdiği desteğin önemine dikkat çekti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam