ÜNİVERSİTEMİZİN BİR GURURUNUN İSMİ DE BİLECİKLİ GİZEM

ÜNİVERSİTEMİZİN BİR GURURUNUN İSMİ DE BİLECİKLİ GİZEM

2014-2015 eğitim –  öğretim yılı mezunları arasında lisans birincisi olmayı başaran Bilecikli Gizem Ataç Kale, üniversite yaşamından başarılı kariyerine kadar birçok konuda gazetemize açıklamalarda bulundu. Lisans birinciliğinin yanında
Üniversitemizin bir gurur kaynağı daha Bilecikli

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Gizem Ataç Kale, zor bir bölümü başarıyla bitirmesinin yanında “Bilecik’in üniversitesinden birincilikle çıkan bir Bilecikli” olarak da ayrı bir gurur kaynağı oldu. Bilecik’te görev yapan bir öğretmenin kızı olan   Gizem Ataç Kale, küçük bir şehrin üniversitesinde okumanın avantajını yaşadığını söyledi.

“Bilgisayar mühendisliği tam benim mesleğim”

Bilgisayara ilgi duyduğunu belirten Gizem Ataç  Kale, üniversiteye başladıktan sonra bu duygusunun çok farklı bir boyut aldığını ifade etti. Başarı hikayesi ve yaşamına ilişkin samimi açıklamalarda bulunan Ataç Kale şöyle konuştu:

“Aslında ilk başlarda Bilgisayar Mühendisliği hakkında fazla bir bilgim yoktu, toplumda da şu an Bilgisayar Mühendisi bilgisayarlara format atan kişi olarak bilinmektedir. Fakat biz Bilgisayar Mühendisleri analitik düşünebilen, analizi kuvvetli olan kabiliyetlerine sahip olan kişileriz. Ve bu yüzden içeriğini çok fazla bilmeden ÖSYM sisteminden dolayı bu bölüme yerleştim ve zamanla tam benim mesleğim dedim.

“Ailem sayesinde ayakları yere basan bir gencim”

 Ben arkadaşlarımla konuşurken, sabah uyandığımda da aklıma bir yöntem gelirdi, halada öyle. Ailem sayesinde ayakları yere basan bir gencim. Bu yüzden çok sağlamcı ve geleceği görebilen biriyim. Bundan dolayı geleceğin iyi bir mühendisi olabilmek için elimden geleni yaptım. Yeri geldiğinde geç saatlere kadar üniversitemizin kütüphanesinde ve laboratuarlarında tek başıma çalıştım.

“Canım sıkıldığı zaman program yazardım”

 Bölümümüzün her dönemi çok zordu ancak bana göre en zor yıl 2. Sınıftı ve müstakbel eşimin de desteği sayesinde temeli sağlam kurduğum için 3. Ve 4. Sınıflarda hocalarımı dinleyerek ve yazılımı sevdiğim için zorlanmadan geçtim. Çünkü canım sıkıldığında bile bilgisayarı açıp program yazardım.

Üniversite tercihlerimi yaparken de Bilgisayar Mühendisliği bölümünü hiç düşünmemiştim. Mimarlık okumak istiyordum ama Bilgisayar Mühendisliği bölümünü okumaktan da son derece mutlu oldum.

“Hayatta paranın amaç değil araç olduğunu düşünüyorum”

Bundan sonraki hayatımda bir aksilik olmazsa özel sektörde çalışıp çok para kazanmak istemiyorum. Çünkü BU HAYATTA PARANIN AMAÇ DEĞİL ARAÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.Bu yüzden ideallerimin peşinden gideceğim ve Ülkemiz için de iyi bir bilim insanı olacağım. Öğrenim hayatım süresince de hocalarımla birlikte bir adet konferans makalem ve bir adette dergi makalem vardır. Hocalarımla birlikte yine bir çok çalışmaları devam eden projelerimizde var. Hocalarımda çalışkan olduğumu ve başarılı olacağımı çoğu zaman dile getirirler ve desteklerini hiçbir zaman esirgemezler.

“Bilecik’te okumak benim için avantaj oldu”

İlk başta ben de Bilecik’te okumak istemiyordum, hatta bir çok şehir ve bir çok bölüme yerleşebiliyordum. Her ailede olduğu gibi tercihlerimi ailem yaptığı için Bilecik’e yerleştim. Ve tercihlerimde bir üst sırada KTÜ ‘ de iç mimarlık vardı ve hep içim rahattı  iç mimarlık olacak diye fakat 0.5 puan fark ile yerleşemedim ve  Allah’ım nasibimi Bilecik’te vermiş. Ve sınıf arkadaşlarım barınma problemi yaşarken ben rahattım. Çalışma ortamı, maddi ve manevi katkı anlamında ailemin yanında kalmak bana çok faydalı oldu. Moralim bozulduğunda da ailem ve müstakbel eşim Mehmet Cemil Kale hep yanımdaydılar destek olurlardı. Bu yüzden Bilecik’te yaşayanlara şiddetle memleketlerinde okumalarını tavsiye ediyorum. Ailenin yanında olmanın rahatlığı hiçbir yerde yok.

“Bölüm hocalarımız bizim için büyük bir şanstı”

Bölümümüzdeki hocalar bizim için büyük bir şanstı. Okulumu Lisans, Fakülte ve Bölüm birincisi olarak bitirmemde başta bölüm başkanımız Sayın Doç.Dr. Cihan KarakuzuU olmak üzere hocalarımın etkisi çok büyüktür. Her zaman hocalarımın kapılarını rahatlıkla çalıp derdimi anlatabildim. Her konuda onların desteğini gördüm. Bu yüzden de böyle hocalara sahip olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum ve başarımı hocalarıma borçlu olduğuma inanıyorum. Hocalarıma tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.   

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. tebrikler – önce kardeşimizi tebrik ederim kardeşimiz evli galiba gecen senelerde evli bi bayan öğrenci yine birinci olmuştu demekki mutlu bi evlilik başarı getiriyorr

  2. GURUR DUYDUM – Öncelikle tebrik ediyor,asıl mücadele bundan sonra başlıyor,tüm engelleri geçerken ülkemiz için ve Bilecik için en iyi çalışmaları yapmasını temenni ediyoruz.slm ve syg.la.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam