Ünlü Sanatçılardan Büyük Övgü

Ünlü Sanatçılardan Büyük Övgü

Bilecik'e kazandırılan eser ve tiyatro festivali hakkında Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı'ya teşekkür eden sanatçılardan Çiğdem Batur, Bileciklilerin Başkan Selim Yağcı gibi bir belediye başkanına sahip oldukları için şanslı olduklarını vurguladı.

İstanbul'dan yoğun bir program sonrası Bilecik'e geldiklerini ve yorgun olduklarını ancak Bilecik'te karşılaştıkları ilgi ve sevgiden dolayı yorgunluklarını unuttuklarını dile getiren Batur, şunları söyledi:

“Çünkü bizim işler de yoğun bir biçimde devam ediyor. Şimdiye kadar 100'e yakın oyun oynadık ve çeşitli salonlar gördük.  Kulise ilk girdiğimde oyuncu ve sanatçılara önem veren bir atmosfer ile karşılaşmak bu yorgunluğumuzu giderdi. Beni motive eden bir şey oldu. Seyirci de bizleri çok motive etti.   Her şeyden önce çok şanslısınız. Sanata ve sanatçıya önem veren bir başkanınız olduğu için çok şanslısınız. Ben 3 aylık bir aradan sonra oynadım. Bundan dolayı biraz heyecan vardı. Ancak seyircinin ilgisi, katılımı bizlere moral verdi. Bilecik'i gezme fırsatı bulamadım. Ama bir gün oyun için veyahut başka bir iş için gelip Bilecik'i gezmek istiyorum.”

 

“BİLECİK TİYATRODA SESİNİ DUYURDU”

 

Sanatçı Sedat Bilenler de, Bilecik'in tiyatroda sesini duyurduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Tiyatro seyircisi kalmadı diyorlar ya. Ben inanmıyorum. Siz salonu ve ortamı çok güzel yaparsanız, kulis ve salon uygunsa seyirci gelip izler. Seyircinin istediği bir iş bu. Gülüp eğlenmek ister seyirci. Zaten sağ olsun Belediye Başkanımız Selim Yağcı, burayı tiyatro anlamında olsun diğer etkinlikler için olsun çok güzel bir eser yapmışlar. Çok mutlu oldum Bilecik'e geldiğim için.”

 

“BAŞKAN YAĞCI GİBİ BİR BAŞKANA SAHİP OLDUĞUNUZ İÇİN ÇOK ŞANSLISINIZ”

 

Sanatçı Arda Esen ise diğer meslektaşları gibi Bileciklilerin olarak çok şanslı olduklarını belirtti.

“Türkiye'nin birçok yerinde sahne alan bir tiyatro grubu olarak sanata ve sanatçıya önem vererek, böyle muhteşem bir salonu tiyatronun, Bileciklilerin hizmetine sunan bir belediye başkanına sahip olduğunuz için de ayrıca şanslısınız''  ifadelerini kullanan Esenler, ''Bilecik'e daha önce Bilecik'e gelip oynayan sanatçıların buradan memnuniyetle ayrıldığını duymuştum. Festivallerin çok önemi var. İzleyicilerin televizyonun esaretinden kurtulup böyle yerlere gelmeleri çok önemli ve güzel bir şey. Türkiye'de tiyatronun son bulduğu şeklindeki kaygı aslında festivallerle giderilmiş oluyor. Bizler de ekip olarak Bilecik halkıyla buluştuğumuz için çok mutlu olduk ve keyif alarak oyunumuzu sahneledik. Ben bu festivallerin daha nicelerinin yapılarak, tüm Türkiye'ye duyurulması temennisinde bulunuyorum. İyi ki davet edilmişiz ve Bilecik'e gelmişiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. (Bilecik Belediyesi)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam