• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ÜRETEN KADINLARDAN KADINLAR ÇARŞISI

ÜRETEN KADINLARDAN KADINLAR ÇARŞISI

Bilecik Üretici Kadınlar Birliği tarafından ‘Bilecik Üretici Kadınlar Çarşısı’ Kültür Sitesi’nde açıldı. Çarşı’da Bilecikli kadınlar kendi el emekleri ile ürettikleri eşya ve yiyeceklerin satışını yapacaklar.

Bilecikli Üretici Kadınlar Birliği’nin Bilecikli kadınların ürettikleri ürünleri satarak geçim kaynağı yaratmak için geliştirdiği ‘Bilecik Üretici Kadınlar Çarşısı’ açıldı. Açılışa, Bilecik Belediyesi Başkan Vekili Semih Tuzak, Bilecik Belediyesi Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Seyfettin Yıldız, Bilecik Kadınlar Birliği Kordinatörü Irmak Çoşkun, Bilecikli üretici kadınlar ve vatandaşlar katıldı.

Bilecik Üretici Kadınlar Birliği’nin hayata geçirmiş olduğu ‘Bilecik Üretici Kadınlar Çarşısı’ açılışında konuşan Bilecik Belediyesi Başkan Vekili Semih Tuzak, Bilecikli kadınların başlatmış olduğu bu proje için teşekkülerini iletti.

“Kadınlarımız yeter ki istesin her şeyi başarabilirler”

Açılışta konuşan Bilecik Belediyesi Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı kadınların göstermiş olduğu bu girişimcilik örneği için bütün kadınlara teşekkür etti. Subaşı, “Değerli hanımlar hepinizin emeğine sağlık. Bu yapmış olduğunuz çok güzel bir girişimcilik örneği ve bu güzel örnek ile bizleri karşılıyorsunuz. Ben başarılı kadınları görmeyi çok seviyorum. Bence kadınlar her alanda harikalar. Her alanda yükselebilirler yeterki istesinler. Bu yapmış olduğunuz davranışta Bilecik için harika bir adım çünkü Bilecik’te yöresel ürünleri bu kadar fazla bulamaya biliyoruz. Yapmış olduğunuz bu girişim sayesinde her Perşembe günü değerli kadınlarımızın sihirli elleri ile hazırlamış olduğu doğal ve el emeği ürünleri buradan temin edebileceğiz. Böyle bir açılışta bulunmaktan çok mutluyum  hepinize çok teşekkür ediyorum”dedi.

“En önemlisi kadın dayanışması”

Bilecik Üretici Kadınlar Birliği Kordinatörü Irmak Çoşkun açılışta yaptığı konuşmada, çok uzun ve zorlu bir süreçten geçtiklerini. Bugün burada bir çarşı açıldıysa kadınlarımızın dayanışması ve mücadeleci yapılarından dolayıdır açıklamasında bulundu. Çoşkun, “Öncelikle kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum yılmadılar bırakmadılar. Çok uzun bir süreçten geçtik. Toplantı, toplantı, toplantı, güzel şeyler yapabilmek için çok mücadele verdik. Üretici kadınlarımız vardı evet, ama dahada arttı ve hırslandı kadınlarımız. El birliğiyle omuz omuza en önemliside kadın dayanışmasıyla, bu projeyi hayata geçirdik ve inşallah her Perşembe günü burası hizmete devam edecek. Hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Irmak Çoşku’nun konuşması sırasında kadınların açmış olduğu pankartlarda dikkat çekti. Pankartların konusu ise kadın dayanışmasıydı.

Açılış konuşmalarının ardından Bilecik Belediyesi Başkan Vekili Semih Tuzak,  Bilecik Belediyesi Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Seyfettin Yıldız, Bilecik Kadınlar Birliği Kordinatörü Irmak Çoşkun “Bilecik Üretici Kadınlar Çarşısı’nın” açılışını gerçekleştirdi. Açılışının ardından kadınların yapmış olduğu el emeği ürünlerin bulunduğu standlar ziyaret edildi. Ardından da kadın dayanışması temalı pankartlar ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Vatandaşlarının ilgisinin yoğun olduğu ‘Bilecik Üretici Kadınlar Çarşısı’ her Perşembe günü Bilecikli vatandaşlara doğal ürünler sunmaya devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam