Uygur Kardeşler Bilecik’teydi

Uygur Kardeşler Bilecik’teydi

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki oyunu Vali Halil İbrahim Akpınar'ın eşi Dr. Nihal Akpınar, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve eşi Fatma Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan'ın eşi Şule Özcan, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Uğural ve Valilik Özel Kalem Müdürü Filiz Sağır ile vatandaşlar izledi.

Aksel Bonfil'in yazdığı ve yönettiği, Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler, Önder Keskin, Duygu Paracıkoğlu, Nurten İnan ve Kahraman Sivri'nin de rol aldığı oyunda, doktora şiddet, aile hekimliği, diyetisyen, tıp balosu, ambulans, doğumhane gibi başlıklar üzerinden sağlık sektörü komik bir dille anlatıldı.

Gecede, bir konuşma yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı, büyük usta Nejat Uygur'u saygıyla andığını belirterek, Behzat ve Süheyl Uygur kardeşleri Bilecik'te konuk ettikleri için özel ve güzel bir gece yaşadıklarını kaydetti.
Bilecik'te tiyatro geleneğinin başlamasında, Nejat Uygur'un büyük katkısının olduğunu vurgulayan Başkan Selim Yağcı, şunları söyledi:

“2004 yılında tiyatro festivalini başlattığımızda büyük usta Nejat Ağabey Bilecik'e geldiğinde bizlere 'Ben Bilecik'e daha önce de geldim. Salonu değişmemiş yine aynı yerde mi oynayacağız.’ dedi. Biz de bunun üzerine Bilecik'e tiyatro eserlerinin sergilenebileceği büyük bir kültür ve kongre merkezi yapma noktasında kendimize hedef koyduk ve çok şükür bugün bu hedefimizi gerçekleştirdik. Ancak bu hedefi olgunlaştıran sizin tiyatroya olan ilginiz ve katkınızdır. Biliyorsunuz ilk başlattığımızda seyirci bulamıyorduk. Daha sonra izleyicilerimizi alacak salon bulamadık. Ama şimdi büyük bir merkezimiz var. Bütün bunları hep birlikte yaptık. Herkesin emeği var. Sloganımızda olduğu gibi, 'Hep birlikte daha iyiye ve daha güzele' diyerek, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Behzat Uygur ise yaptığı konuşmada, Bilecik'te muhteşem bir kültür ve kongre merkezinde karşılanmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, “Sanıyorum ki bir-iki sene ara verdik. Ancak bu aradan sonra böylesine güzel bir sanat merkezini görmek gerçekten bizleri mutlu etti. Ayrıca sanata ve sanatçıya değer veren bir Belediye Başkanının da olması bizleri ayrıca mutlu ediyor. Sizler bu salonu doldurduğunuz müddetçe bizler oyunlarımızı sergilemeye devam edeceğiz. Belediye Başkanımız Selim Yağcı'ya teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Süheyl Uygur ise Bilecik'in tiyatro anlamında büyük mesafeler kaydettiğini belirterek, “Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın sanat ve sanatçıya önem verdiğinin bir göstergesi olan böyle bir Kültür ve Kongre Merkezinde sizlerin karşısında olmaktan dolayı mutluyuz. Büyük usta Nejat Uygur'un tiyatroya olan katkılarını bizler kaldığı yerden devam ettirmeye çalışacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, oyun sonunda oyunculara plaket verirken, Bilecik Tiyatro Festivaline önceki yıllarda da sahne alan Uygur kardeşlere, babaları Nejat Uygur'un da yer aldığı fotoğraflarının bulunduğu tablo hediye etti. (Bilecik Belediyesi)

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç