UYUŞTURUCUYLA TIRLI MÜCADELE

UYUŞTURUCUYLA TIRLI MÜCADELE

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı Narkotik Eğitim TIR’ı Bilecik’e geldi. Bilecik Bisikletliler Derneğinin başvurusuyla Şeyh Edebali Üniversitesi Gülümbe Kampüsüne gelen Narkotik Tırında narkotik polislerince ziyaretçilere uyuşturucu kullanımından doğan sonuçlar hakkında bilgiler aktarıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında özellikle öğrenci ve gençler için hazırladığı Narkotik Eğitim TIR’ına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Bilecik Vali Vekili Mehmet Taşdöğen, Bilecik Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Rektör İbrahim Taş ve İl Saklık Müdürü Serkan Kadir Keskin’in ziyaret ettiği Narkotik Eğitim Tır’ında özel olarak oluşturulan 42 metrekarelik alanda bulunan 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insana verdiği etkiler ayrıntılı şekilde gösterildi.

Görevli narkotik polisleri uyuşturucuyla mücadele ve uyuşturucudan korunma yolları hakkında gelen ebeveynleri slayt göstererek bilgelendirdi ve uyardı.

Üniversite öğrencisi Elif Yağa; “Polis ağabeylerimize kafamıza takılan soruları sorduk ve bizleri çok iyi aydınlattılar. Bu TIR’ın özellikle öğrencilerin bulunduğu şehirlerde daha çok gelmesini istiyoruz” dedi.

Uyuşturucu kullanımının zararlarına dikkat çeken Bilecik Vali Vekili Taşdöğen; “İlk defa gördüğüm ve iyi düşünülmüş bir uygulama. İstanbul Emniyet Müdürlüğünün, Bilecik İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ile yapmış olduğu bir faaliyet. Son yıllarda ülkemizin en hassas noktalarından birisi; uyuşturucu kullanımı. Bu konuda toplumda farkındalık yaratmak açısından önemli etkinlik. Velilerimizin, okul aile birliklerimizin Narkotik Tırını iki gün boyunca ziyaret etmeleri ve ders almaları en büyük amacımız. Bunun sonu yok bizler mutlaka daha iyisini bulmak zorundayız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu uyur da birçok çalışmamız devam ediyor. Bilecik’imizi daha ileriye götüreceğiz. Önemli olan vatandaşlarımızın desteğini sürdürmeleridir.” İfadelerini kullanarak Narkotik Eğitim Tır’ın cumaya kadar Bilecik’te bulunacağını söyledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam