ÜZEYİR YILDIRIM BAŞVURUSUNU YAPTI

ÜZEYİR YILDIRIM BAŞVURUSUNU YAPTI

“İnşallah bu sefer tamam diyorum”

Adaylık başvurusunu saat 15.30’da gerçekleştiren son isim ise Üzeyir Yıldırım oldu. Siyasi hayatında tecrübe ve yaş olarak belli bir olgunluğu yakaladığına inandığını belirten Yıldırım, parti teşkilatından ve Bilecik halkından desteklerini beklediğini ifade etti.

Yıldırım şöyle konuştu:

“7 Haziran 2015 milletvekili seçimlerinin öncelikle ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını, milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. 2001 yılında başlayan siyasi hayatım 2015 yılına geldiğimiz noktada Ak Parti ile birlikte devam etmekte. Partimizi 2001 yılında kurduğumuzda bir nefer olarak çalışmaya geldik. Partimizi büyütmek için gayret sarfettik. Bu neferliğimizi, aldığımız terbiye doğrultusunda devam ettirdik. Hiçbir zaman partimizi yalnız bırakmadık. Buna Bilecik’te şahittir. Buna genel merkezimiz de şahittir. Bugün buraya geliş gayemiz hizmet olayında er olarak da hizmet edersiniz komutan olarak da hizmet edersiniz, çeşitli kademeleriniz olur. Biz buraya rütbemizi yükseltmeye geldik. İnşallah Allah nasip ederse ilimizin teşkilatları teveccüh gösterirse genel merkezimiz teveccüh gösterirse 2015 seçimlerini Bilecik’te 2 milletvekili çıkartmak için çaba sarf edeceğiz. Aday olalım ya da olmayalım bu mücadelemizi devam ettireceğiz. Bunun örneği ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz sözündedir. Bunu da her zaman yaptık.

“Bu davamızdan hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz”

Ben siyaseti 2001 yılında kurucu genel başkanımız sayın cumhurbaşkanımız 1 Kasım 2001’de saat 8, 8 buçuk arasında olan görüşmemizde il başkanımızı, merkez ilçe başkanımızı götürdüğümüzde benim sırtıma şöyle bir ağır yük yüklemişti; Bilecik’i maddi ve manevi sana emanet ediyorum, demişti. Bugün yaptığımız siyasette de bu emaneti bugüne kadar taşıdık. Leke getirmeden devam ettirdik. Bundan sonra er de olsak, milletvekili de olsak, başka bir görevde de olsak bu noktada devam edeceğiz. Çünkü biz bu yolculuğa bir dava hareketi olarak bakıyoruz. Sevgili il başkanımızın da konuşmalarında dikkat ediyorum, Ankara’dan izliyorum dava arkadaşlarım diye başlıyor. Ak Parti bir dava hareketidir. Başarılı olmasının temel nedeni de dava hareketine sadakat gösteren sadık insanlar dolayısıyla olmuştur. Bu sebeple bu davamızdan hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz. Hatırlarsanız geçen sene öncesinde isim benzerliği üzerinden manipülasyon yapmaya çalıştılar. Ama buna müsaade etmedik hatırlıyorsanız. Gazetelere boy boy ilan vererek bunların önüne geçmeye çalıştık. Üzeyir Yıldırım, Ak Parti’de siyasete başladı, Ak Parti’de siyasete devam edecek. Bu parti kurulu olduğu sürece Ak partili olacak. Er olarak ya da başka bir şekilde devam edecek.

Benim bir farklılığım olduğu kanaatindeyim. Siyasette rekabet de olur ama önceki aday adayı kardeşlerim de, çok değerli insanlar. Onları da cesaretlerinden ve liyakatlerinden dolayı tebrik ediyorum. Ben Ankara’da olmama rağmen ben Bilecik ile bağımı hiç kopartmadım. 2001’de buraya gelerek partimizin kurulmasına öncülük yaptık. Daha sonra 2005 yılından beri Ankara Bilecikliler dernek başkanlığını sürdürüyorum. Oradaki sloganımız da Ankara’daki kapınızdı. Biz Bilecikli hemşehrilerimize her türlü işlerinde yardımcı olduk. Gelirken ajandamı şöyle bir karıştırdım vatandaşlarımıza ne şekilde yardımcı olmuşuz diye. 12 yıllık süre içerisinde 486 Bilecikli arkadaşımıza irili ufaklı yardımcı olmuşuz. Oğlu gelmiş yurda yerleştirmişiz, tayin işi olmuş ufak tefek yardımlarımız olmuş. 2 yıl kent konseyi üyeliği yaptım Bilecik’te. Bileciklilere uzak değiliz, bunları anlatmak için söylüyorum. Hamd olsun Bilecikli öğrencilerimize 10 yılda 200 bine yakın kitap dağıttık. Ben kendim de eğitimci olduğum için eğitime katkı olması noktasında 200 bin civarında kitap dağıtarak onlara katkıda bulunduk. Bunları parti teşkilatlarımız inşallah takdir edeceklerdir diye düşünüyorum.

Siyasi hayatımızda belli olgunluğa hem yaş olarak, hem tecrübe olarak belli bir noktaya geldiğime inanıyorum. O yüzden hem Bilecik’ten hem teşkilatlarımızdan bu süreç içerisinde ciddi destek bekliyorum.

Yeni dönem bir dönüm noktası. Muhalefet için de bir dönüm noktası, ülkemiz için de bir noktası. Bakın, partimizin için bir dönüm noktası demiyorum. Ülkemiz için bir dönüm noktası. Bunun bilincindeyim. Bu harekete dava olarak baktığımız için hep beraber el birliği ile inşallah mücadelemizi devam ettireceğiz. Partimizi başarıya ulaştıracağız. Ardından da ülkemiz başarıya ulaşmış olacak. Son söz olarak da “Bu sefer tamam inşallah” diyorum……

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Yalan dolan – Yahu seni çalıştığın sektörde karıştırdığın işlerden Bilecikliler değil ama tüm Türkiye tanır. Çalışanlarına kazık atarsın. Söz verir tutmazsın. Kazandığın haram yediğin haram. Allah Bilecik’i ve Türkiye’yi senin şerrinden ve açgözlülüğünden korusun. AKP’yi de…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam