• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vali Akpınar Atatürk Köşkü’nde İncelemede Bulundu

Vali Akpınar Atatürk Köşkü’nde İncelemede Bulundu

Vali Akpınar, Bozüyük’e 30 km uzaklıkta bulunan Atatürk Köşkü’nde incelemede bulundu. Vali Akpınar’a inceleme sırasında Bozüyük Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız ve İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru eşlik etti.

İnceleme sonrasında açıklamada bulunan Vali Akpınar, köşke ilk defa geldiğini ve merakını giderdiğini ifade etti. Vali Akpınar şöyle konuştu:

“Bu Bozüyük ilçemizdeki Atatürk Köşkü olarak bilinen binaya ben ilk defa geldim. Tam kesin olmamakla birlikte 1937 yılında Atatürk’ün burada gelip Albay Çolak’ın misafiri olduğu bir müddet dinlendiği, kalmadığı ama bir müddet dinlendiği şeklinde bir bilgi var. Onun hatırasına muhafaza edilmiş orman idaresi tarafından da yıllarca korunmuş. Şu anda bu şekilde duruyor, içerisini gezdiğimiz gibi. Biz merakla gezdik, ziyarete açık orman idaresinin elinde. Bakımı muhafazası yapılıyor. Yolu da uygun gelmeye. Biz merakımızı giderdik geldik. Tüm meraklıları da davet ediyoruz görmek için.”

Köşk Hakkında:

Atatürk Köşkü, yakın silah arkadaşı Albay İbrahim Çolak tarafından 1936 yılında ahşap olarak yaptırılmıştır.

Atatürk 1937 yılında köşke gelerek bir süre dinlenmiştir. Doğumunun 100. yılında Orman idaresince mimarisine uygun olarak yeniden inşa ettirilmiştir. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam