Vali Akpınar, okul ziyaretlerine devam ediyor

Vali Akpınar, okul ziyaretlerine devam ediyor

 

     Vali Akpınar, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ve Müdür Yardımcısı Enver Kandil ile birlikte ilk olarak Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi'ni ziyaret etti. Burada Okul Müdürü Coşkun Bakırtaş ve müdür yardımcıları karşıladı. 
     Okul Müdürü Bakırtaş'tan eğitim hakkında bilgi alan ve İngilizce öğretmeni Özlem Özgür Başhan'ın dersine girerek öğrencilerle birlikte ders dinleyen Vali Akpınar, daha sonra öğretmenlerle bir araya geldi. 
     Buradan Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nde Müdür Şahgarip Doğan ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Akpınar ve beraberindekiler, öğretmenlerle bir süre sohbet ettikten sonra sınıf ve iş atölyelerinde incelemede bulundu. 
     Öğrencilerin yaptığı galoş ve diğer el sanatları hakkında öğretmenlerden bilgi alan Vali Akpınar, eğitim uygulama okulları sayesinde çocukların tekrar topluma kazandırılması için çaba sarf ettiklerini söyledi. 
     Çocukların sadece ailelerin değil, toplumun çocukları olduğunu ifade eden Vali Akpınar, ''Yapmış oldukları el sanatları ile güzel işler başardıklarını görüyoruz. Burada bir şeyler öğrenmeleri çok önemli. Topluma kazandırmak için gerekli desteği vermemiz gerekir. Bunun için öğretmenlere önemli görevler düşüyor'' dedi. 
     Daha sonra Anadolu Öğretmen Lisesi'nde Okul Müdürü Halil Kiraz'dan okul hakkında bilgi alan ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Akpınar, okul ve öğretmen bakımından herhangi bir sıkıntılarının bulunmadığını, eğitimde iyi durumda olduklarını ve amaçlarının daha iyisini yakalamak olduğunu söyledi. 
     Anadolu Lisesi'ni de ziyaret eden Vali Akpınar ve beraberindekiler, Okul Müdürü Remzi Düven ve öğretmenlerle görüştükten sonra 12. sınıfta matematik dersine katıldı. Öğrencilerle birlikte dersi dinleyen Vali Akpınar, zamanı iyi değerlendirmelerini, başarılı olmaları ve ideallerini gerçekleştirmeleri için çalışmaları gerektiğini ifade etti. 
     Öğrencilerle birlikte yemek sırasına geçen ve kendi yemeğini alan Vali Akpınar, buradan erkek-kız öğrenci pansiyonunda incelemede bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam