VALİ AKPINAR’DAN BOZÜYÜK ZİYARETİ

VALİ AKPINAR’DAN BOZÜYÜK ZİYARETİ

 

Vali Akpınar, Bozüyük Kaymakamlığında İlçe Kaymakamı Oktay Kaya ve İlçe Müdürleri tarafından karşılandı.

Kaymakamlıkta kabul ettiği, DSİ 3.Bölge Müdürü Erol Şenöz ile Bilecik’te kurulacak DSİ Şube Müdürlüğü konusunu ve DSİ yatırımlarını görüştü.

İlçe Mesleki Eğitim Merkezinde incelemede bulunan Vali Akpınar daha sonra,  İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Hüseyin Çelik, İl Genel Meclisi Üyeleri Nail Dağlı ve Erol Duğan, BORSAB Müdürü Mehmet Demirci ile birlikte Bozüyük Organize Sanayi Bölgesine (BORSAB) geçerek, Bölgenin 424 Hektar alana ilişkin yağmursuyu, içmesuyu, kanalizasyon ve yol yapımları konularını içeren2. Etap alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek, Kapıcıoğlu İnşaat yüklenici firma yetkilileriyle görüştü. Yapılan çalışmanın 8 milyon 171 bin 467 TL ihale bedelli olduğu 31 Kasım 2014 tarihinde bitirileceği ifade edildi. 

Park Cam Sanayi ve Ticaret A.Ş. Fabrika inşaatı şantiyesinde Genel Müdür Mehmet Hekimoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Küçükseyhan’dan bilgi alan Vali Akpınar, 287 bin m2. alan üzerinde inşaatı devam eden fabrikanın Mart- Nisan aylarında deneme üretimine başlayacağını, cam ambalaj üretileceğini ve ilk etapta 400 kişinin istihdam edileceğini söyledi. Son günlerde TÜREV Makine Elektrik Doğalgaz San. Tic.Ltd. Şti, BERKOSAN Yalıtım ve Tecrit Maddeleri A.Ş. ve KORAMIC Yapı Kimyasalları San. Tic.A. Ş. olmak üzere 3 yeni firmaya daha yer tahsis edildiğini ve yakında yatırımlara başlanacağını bildirdi.

Daha sonra, Kovalıca köy yolunda incelemede bulunan Vali Akpınar,  5 km. lik kısımda genişletme ve yeniden yapım çalışmalarıyla yolun standardının yükseltileceğini, yaklaşık 800 bin TL harcama yapılacağını söyledi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam